Deva Partisi İl Başkanlığı Kan Bağışında Bulundu

Koronavirüs salgını nedeniyle kan stoklarının azalmasının ardından Kızılay’ın yaptığı çağrıya Deva Partisi Elazığ İl Başkanlığı kan ve plazma bağışı yaparak katkı sundu.

Deva Partisi İl Başkanlığı Kan Bağışında Bulundu

Türk Kızılayı’nın kan stoklarının azalması nedeniyle kan bağışı çağrılarına bir destekte Deva Partisi Elazığ İl Başkanlığı’ndan geldi.

Kanında deva var” sloganı ile Öğretmenevi önünde bulunan Kan bağışı aracına gelen Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ve parti yönetimi kan ve plazma bağışında bulundu.

DAĞHAN: PLAZMA BAĞIŞI BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini belirterek, “Aldığımız duyumlara ve yetkililerle konuştuğumuz zaman kan stoklarında azalma olduğunu öğrendik. Bu konuda bizim arkadaşlarımızdan özellikle bu hastalığı atlatmış arkadaşlarımızdan plazma bağışı büyük önem taşıyor. Ülke olarak çok zor dönemden geçiyoruz. Kendi ailemizde, yakınlarımızda genç, yaşlı demeden ciddi can kayıpları oluyor. Bunlarda bizi üzüyor. İnşallah korona denen illetten kısa zamanda kurtuluruz. Sağlıklı politikalar üreterek inşallah insanlarımız eski günlerine kavuşur. Bu kampanyaya destek veren bütün Deva partisi il yönetimi, merkez ilçe üyelerimiz ve gönül vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

ÇELİK: “KANINDA DEVA VAR” SLOGANIYLA BURADAYIZ

Deva Partisi İl Başkan Yardımcısı Sağlık Politikaları Başkanı Dr. Onur Mert Çelik, parti olarak kan bağışında bulunduklarını anımsatarak, “Elazığ il yönetimi olarak Kızılay’ın çağrılarına kulak verdik ve kan ile plazma bağışı için yönetimdeki arkadaşlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile buradayız. Pandemi sürecinde kan stoklarında ciddi bir azalma oldu ancak yoğun bakım ünitelerinde yatan hastalarımızın kan ve plazma ihtiyacı devam etmekte. Bizde Deva Partisi olarak “Kanında Deva Var” sloganıyla buradayız. Bir kişinin bağışı 3 kişinin sağlığına kavuşmasına neden olmakta. Deva Partisi Sağlık Politikaları Başkanlığı olarak ve bir hekim olarak bütün Elazığlı vatandaşlarımızı davet ediyorum” açıklamalarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cuma Demir
Cuma Demir - 5 ay Önce

Allah yolunuzu açık etsin.

Firat
Firat - 5 ay Önce

Dikkat bunlar gemiyi terkeden mayasızlar, kanlarını iyi tahlil edip sonra kan almak gerek

Marazali
Marazali @Firat - 5 ay Önce

Demirbağın açıklamasından sonra testin temiz çıktı herhalde

SIRADAKİ HABER

banner103