Dinç, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Elazığlı Siyasetçi Aziz Dinç, Uluova Muhtarlarına seslendi

Dinç, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Elazığlı Siyasetçi Avukat Aziz Dinç, Uluova köyleri muhtarları ile bir araya gelerek, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişiklik paketi ile yaşanacak süreci anlattı.

32 köy muhtarının katıldığı toplantıda konuşan Aziz Dinç, ülke olarak son yüzyılın en sıkıntılı süreci ile karşı karşıya kalındığını söyledi.

Dinç, muhtarlara siyasetin en zorunu yapan sizlersiniz diyerek, “Çünkü 365 gün seçmeniyle iç içe olan, seçmenin her türlü sorunla ilgilenen muhtarlardır. Bize de bir söz vardır. Temiz siyaset iktidarı daim kılar. Önümüzde ciddi bir süreç var. Özellikle Türkiye’nin önünde gerçekleştirmek istediği bir sistem değişikliği söz konusudur” dedi.

Tek adamlık iktidarının söz konusu olmadığını belirten Dinç, “Muhtarlıkların kapatılacağı söz konusu değildir. Bizim anayasamızın temel 4 maddesi vardır. Değişmezdir. Maddelerden birisi Türkiye’nin Cumhuriyet olduğu ve özellikle Üniter yapısının söz konusu olduğudur. Bunların parçalanamaz olduğu hükümler söz konusudur. Biz burada parlamenter sistemden, başkanlık sistemine geçiyoruz. Çoğu Avrupa ülkesinde başkanlık sistemi uygulanmaktadır” diye konuştu.  

Türkiye’nin gerçekleştirmek istediği sistem değişikliğine karşı Avrupa’nın tutumunu eleştiren Dinç, bahsedildiğini gibi yeni sistemde tek adamlığın olmayacağını belirtti.

Uluova’nın Elazığ’ın tahıl ambarı olduğunu vurgulayan Aziz Dinç, dernek çatısı altında toplanmak istediklerini ifade etti.

Dinç, sorunların çözümü noktasında daha etkin olunacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103