Diş Doktoruna Bıçaklı Saldırı

Fırat üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimi  Uğur Dağ ve yanındaki öğrenci, bir hasta yakının bıçaklı saldırısına uğradı..

Diş Doktoruna Bıçaklı Saldırı

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hekimi Uğur Dağ ve yanındaki öğrencisi, bir hasta yakının bıçaklı saldırısına uğradı.

Öğlen saatlerinde S.A isimli hasta yakını, Doktorun muayene odasına girerek, doktor ve öğrencisine bıçakla saldırdı.

Doktor Dağ ve yanındaki öğrenci, tedavi altına alırken, bıçaklı saldırıda bulunan şahıs ise güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, Sağlık çalışanlarının şiddet mağduru olmaya devam ettiğini kaydetti.

KARATAŞ: UTANÇ VERİCİ BİR DURUMDUR

Sağlık çalışanlarına güvenli bir ortam sağlanması gerektiğine işaret eden Başkan Karataş, "Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle, karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 70'lere ulaştığı bir noktada, her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2019, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadi
Sadi - 9 ay Önce

Doktoru haber yapıyorsun güzel de tasvip edilecek bir durum değil ama! hele birde ifadesi alınan saldırganın neden bu fiili işlediğini de yazın millet bilsin niye bıçak çekmiş?

Ali veli
Ali veli - 9 ay Önce

Saldırganin anasını sikem

Esra
Esra - 9 ay Önce

Çok merak ettinizse söyliyim hasta değil saldırgan ! Yani doktor bişey yapmamış stajyer öğrencilerden birinin peşine düşen bi serseri gelmiş kendi kendine olay çıkarmış bunu da haklı çıkarmayın

SIRADAKİ HABER

banner7