Diyanet İşleri Başkanlığı Çocuk İstismarına İlişkin Açıklama Yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı. Diyanet'ten yapılan açıklamada, 'Allah'ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir' denildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Çocuk İstismarına İlişkin Açıklama Yaptı

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bir çocuğun istismarının söz konusu olduğu vahim olayla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılarak, “Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir” denildi

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, önceki gün bir ilçemizde yaşandığı medyaya yansıyan ve bir çocuğumuzun istismarı söz konusu olan vahim olayı yakından takip etmekteyiz. Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz;

Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir.

İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 2 yıl Önce

Haber ne, içeriği ne,kim ne görmüş? sorularının cevabı yok,ama adam resmen linç.Simdi bu adamın yerinde bir Marksist,Ateist, kâfir, fetocu kahpeleri,engerekoncu, çağdaşcı olsaydı idam bile alsaydı,derlerdiki masuniyet karinesi var,suçu ispat olunup Yargıtayca onanmadiktan sonra bunlar hep iddiadır.Oyle değil mi?Adam savcılıkça tutuklanmış,ya yarın mahkeme salınca ne diyeceksiniz?Üstüne üstlük bir din iman işleri başkanı da bu lincin başını çekiyor?Bu kadar erkekseniz Con Dondar'a bunu yapsaydiniz ya.Ama suçlanan müslümansa iş değişir emi?Eğer yapmışsa yazıklar olsun.Tuh yüzüne.Herseybir yana;Gam yok.
Allah CC.Alim'dir,Basir'dir.

SIRADAKİ HABER

banner109