Diyanet Sen İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Diyanet-Sen Elazığ Şubesi il divan kurulu toplantısı Genel Başkan Mehmet Ali Güldemir’in katılımı ile yapıldı.

Diyanet Sen İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi

Diyanet-Sen İl Divan Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet Sen il temsilcileri, Gençlik kolları başkanı, ilçe temsilcileri ile STK temsilcileri katıldı.

Toplantı kuranı kerim tilaveti ile başladı.

EKER: ELAZIĞ HER ZAMAN DİYANET SEN’İN KALESİ OLMUŞTUR

Diyanet-Sen Elazığ Şube Başkanı Yusuf Eker, “Elazığ şubemiz Diyanet Sen’imizin Türkiye’de kurulan ilk şubesidir. Elazığ her zaman Diyanet Sen’in kalesi olmuş, tercihini doğru yapma ferasetini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

ERGEN: SİZLERDEN DE TALEBİMİZ BU BİRLİK BERABERLİĞİN BOZULMAMASI

Elazığ Belediye Başkanı Danışmanı Murat Ergen, “Bizler Diyanet Sen Elazığ Şube’mizin her ferdinin her bir bireyinin emrindeyiz. Sizin için yapabileceğimiz ne varsa her zaman sizlerle birlikte hareket etmeye, sizlere yardımcı olmaya hazırız. Sizlerden de talebimiz bu birlik beraberliğin bozulmaması. Diyanet Sen Elazığ Şube’mizin güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi, zorlukları hep birlikte göğüslemeniz, hep birlikte bu başarıyı yakalamanızdır” şeklinde konuştu.

BAHŞİ: GERÇEKTEN DURUMUN BÖYLE OLMADIĞINI GÖRÜYORUZ

Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ise, “Ben toplu sözleşme sürecinde bir ay boyunca verdikleri emeklerden, akıttıkları terden dolayı sayın genel başkanımıza, genel başkan yardımcılarımıza, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Her ne kadar alanda, sosyal medyada bir algı oluşturulsa da biraz sonra bize toplu sözleşme sürecindeki kazanımlarınızı anlattıklarında gerçekten durumun böyle olmadığını görüyoruz” dedi.

ENGİN: ALLAH YOLUNUZU, BAHTINIZI AÇIK ETSİN

Malatya Diyanet-Sen Şube Başkanı Mehmet Engin, “Diyanet Sen’in ilk şubesini Elazığ’da kuran, Elazığ’ın güzel insanları. Hepinizi hürmetle, selamla, saygıyla selamlıyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin” diye konuştu.

KAŞIKÇIOĞLU: DİYANET SEN’İMİZİ EN İYİ NOKTALARA GETİRMENİN GAYRETİNİ GÜDECEĞİZ

Kayseri Diyanetsen Şube Bakanı İrfan Kaşıkçıoğlu, “Yusuf Başkan’ım da çok değerli bir kişiliktir, çok değerli bir başkanımızdır. Bundan sonra da birlikte hareket edeceğiz, birlikte çalışacağız. Diyanet Sen’imizi en iyi noktalara getirmenin gayretini güdeceğiz inşallah” ifadelerine yer verdi.

ÖZKAN: DİYANET SEN DÜNYADA BİR İLKE İMZA ATAN BİR SENDİKAMIZDIR

Diyanetsen Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Neslibey Özkan, “Sendikalar ya ihtiyaçtan dolayı doğar veya ihtirastan dolayı doğar. Diyanet Sen ihtiyaçtan dolayı doğan ve din görevlilerinin hakkını, hukukunu savunan özel bir sendikadır. Dünyada bir ilke imza atan bir sendikamızdır” diye konuştu.

GÜLDEMİR: CAMİLER TEK BAŞINA BİR ANLAM İFADE ETMEZ

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, “Caminin tek başına bir anlam ifade etmediğini, eğer mihrabında Kur’an-ı Kerim, minberinde nasihat minaresinde ezan okunmuyorsa boş bir binadan ibarettir. Dolayısıyla; görevlisiyle bir anlam kazanır. Cami ve görevli bir bütündür diyerek camiler yanına da din görevlileri haftası cümlesini ilave ettirdik” şeklinde ifade etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Siyasetçi İmamlar
Siyasetçi İmamlar - 2 hafta Önce

Geçen Cuma medline hastanesi karşısında vaaz veren hoca siyasetin içine girdi kendince geçmişte herkesi eleştirdi..ama ya şimdi...bakara makara ve bunun givçbi saçmalayanlara tek kelime edemiyen bu zevat gibilerin imamlığınıntartışırım arkadaş..İmam net olacak, İsaya da Musaya da yaranmayacak, Hakkı söyleyecek. Ucuz siyset yapmayacak..

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109