Diyanetten Cuma Namazı Hazırlığı

Diyanet İşleri Başkanlığı, COVID-19 ile mücadele sürecinde 29 Mayıs'ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde kılınmaya başlanacak cuma namazı için alınması gereken tedbirlere ilişkin afiş yayınladı.

Diyanetten Cuma Namazı Hazırlığı

Başkanlığın internet sitesinde, "Camilerimiz Cemaatine Kavuşuyor" başlığıyla yer alan afişte, COVID-19 tedbirleri kapsamında bir süredir cemaatle ibadet yapılamayan camilerin kademeli olarak ibadete açıldığı hatırlatıldı.

Camilerin abdesthane ve tuvaletlerinin kapalı olacağı için abdestin ev ve iş yerlerinde alınması uyarısı yapılan afişte, camide bulunulduğu süre içerisinde maskenin çıkarılmaması ve kişisel seccadeyle gelinmesi gerektiği vurgulandı.

Namazın işaretle belirtilen yerlerde kılınması gerektiği kaydedilen afişte, camiye giriş-çıkışlarda ve içeride güvenli mesafenin ihmal edilmemesi, namaz öncesi ve sonrasında fiziksel temas ile musafahadan kaçınılması gerektiği belirtildi.

Ayrıca afişte, hastalık belirtisi taşıyanlara namazı evde kılmaları tavsiyesinde bulunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kasım MOLLA
Kasım MOLLA - 12 ay Önce

Ali efendi,camilerimizden,elinizi de namaz kildirma memurlarınızi da çekin.Istemiyoruz.Boyle aymazlık olur mu be.Amerikada, Almanya'da böyle bir uygulama yok,sizin amacınız milleti namazdan koparmak.Vebali boynunuza bizde gitmeyiz.Kina yakın.Eger o kadar erkeksen git Kilise, Havra,Sinagog, Şapel lere bunu dayatta boyunu görelim.

SIRADAKİ HABER

banner103