Doç. Dr. Mustafa Girgin Cinayetiyle İlgili Açıklama Yapıldı

Doç. Dr. Mustafa Girgin cinayetinde mahkeme kararını vererek iki sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmanın ardından aile ve avukatlar adına Kanal Fırat Televizyonuna açıklama yapan ailenin avukatı İbrahim Gök, “bugün mahkemenin verdiği karar ile her şey ortaya çıkmış oldu. Bunun bir aşk cinayeti olmadığı ortaya çıktı” dedi.

Doç. Dr. Mustafa Girgin Cinayetiyle İlgili Açıklama Yapıldı

Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu önemli değerlerinden biri olan Doç. Dr. Mustafa Girgin, 8 Aralık 2018 tarihinde cinayete kurban gitmişti.

Cinayetin ardındna Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Çağla B. ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve İntör Doktor Fatih Şemsettin A. Gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

DOÇ. DR. MUSTAFA GİRGİN

Elazığ’ı yasağa boğan cinayetin ardından bugün üçüncü duruşma gerçekleşti ve mahkeme kasten adam öldürmek suçundan her iki sanık hakkında müebbet hapis cezası verdi.

Mahkemede Doç. Dr. Mustafa Girgin’in avukatlığını Baro Başkanı Mustafa Yentür, İbrahim Gök ve iki ayrı avukat üstlendi.

AVUKAT GÖK; KANAL FIRAT’A AÇIKLAMA YAPTI

Mahkemenin sona ermesiyle birlikte Merhum Doç. Dr. Mustafa Girgin’in eşi Dr. Feyza Girgin, merhumun annesi, babası, kız kardeşi ve yakınları Elazığ Adliyesi önünde Avukatları aracılığıyla Kanal Fırat Televizyonuna özel açıklama yaptılar.

Aile ve avukatlar adına Kanal Fırat Televizyonu’na açıklamayı Avukat İbrahim Gök yaptı.

“BUNUN BİR AŞK CİNAYETİ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI”

Gök; “Elazığ’ın yetiştirdiği, kaliteli insanlardan biri ne yazık ki menfur bir cinayet ile kurban verdik. Sonuç ne olursa olsun onu tekrar geri getirmek mümkün değil. Ailesi ve eşi burada, onlara tekrar başsağlığı diliyorum, bütün hemşehrilerimize başsağlığı diliyorum. Bununla ilgili çok spekülasyon yapıldı, çok şeyler söylendi. Neticesinde bugün mahkemenin verdiği karar ile her şey ortaya çıkmış oldu. Bunun bir aşk cinayeti olmadığı ortaya çıktı” dedi.

“MÜEBBET HAPİS CEZASINI MAHKEME UYGUN GÖRDÜ”

Avukat İbrahim Gök, “Bu sadistçe, hunharca iki tane ne olduğu belli olmayan insan müsveddesi kişilerin bir doktoru hiç yoktan yere öldürdüğü, canavarca öldürdüğü ve sonucu itibariyle ortadan kaldırma ve hatta daha ileri planları vardı. Onlar dosyada delillendirilemediği için dosyada çıkmadı. Ama neticesi itibariyle her iki sanık hakkında da müebbet hapis cezasını mahkeme uygun gördü. Bundan sonraki süreç biliyorsunuz ki Diyarbakır İstinaf Mahkemesi. Yargıtay incelemesi yapılacak. Bu işte kıymetli meslektaşlarım ve baro başkanımız bizle beraber. Bu ekip olarak çalışmayı yaptık” ifadelerini kullandı.

“BİRAZ ÜZÜNTÜMÜZÜ HAFİFLETİYOR”

Mahkeme kararının üzüntülerini hafiflettiğini ifade eden Avukat İbrahim Gök, “Giden geri gelmiyor ama bir nebzede olsa olayın gerçek boyutunun aydınlatılmış olması mahkeme tarafından ve hak ettikleri cezayı almış olmaları biraz üzüntümüzü hafifletiyor. Bir kez daha milletimizin ve memleketimizin başı sağ olsun diyorum” dedi.

“MAHKEMEDE İNDİRİM UYGUN GÖRÜLMEDİ”

Avukat İbrahim Gök Kanal Fırat’a yaptığı açıklamada sanıkların iyi hal indirimi almadığını da belirterek “Sanıklar başlangıçtan beri birbirlerini suçlamaya çalıştılar, önce birbirlerini korumaya sonra birbirlerini suçlamaya çalıştılar. Her duruşmada farklı ifadelerle mahkemeyi yanıltmaya çalıştılar. Ondan dolayı da zaten haklarında mahkemede indirim uygun görülmedi. Bu yanıltıcı beyanlarından dolayı iyi hal indirimi almadılar” şeklinde konuştu.

“PSİKOPATÇA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

Her iki sanığın cinayeti psikopatça işlediğini söyleyen Avukat İbrahim Gök, “Gerekçe olarak ortaya koydukları bir şey yok. Kendilerine göre bazı gerekçeleri var ama neticesi itibariyle psikopatça gerçekleştirdikleri hatta duyulmamış olsaydı belki yakıp parçalayıp götürüp başka ilçede gömme istekleri içinde olduklarını bizler biliyoruz ama delile yansımadığı için sadece bu boyutu ile mahkemenin değerlendirme yaptığını görüyoruz. Tekrar başımız sağ olsun diyorum” dedi.

Bu haberin tüm telif hakları www.elazigsonhaber.com internet sitesine aittir. Paylaşım yapılırken kaynak belirtilmesi gerekmektedir!
 

ÇAĞLA B.

FATİH ŞEMSETTİN A.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 16:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109