Doğan Olayla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Yaşanan Üzücü olayla ilgili Dekan Prof. Dr. Yaşar Doğan değerlendirmelerde bulundu.

Doğan Olayla İlgili Açıklamalarda Bulundu

Dün Fırat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde, Diş Hekimi Uğur Dağ ve yanındaki öğrenci, bir hasta yakının saldırısına uğradığıyla ilgili haberler gündeme düşmüştü.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, olayın ayrıntılarını Kanal Fırat Televizyonunda yayınlanan Furkan Dilaver’in hazırlayıp sunduğu “Son Baskı” programında anlattı.

DOĞAN: BÖYLE BİR ŞEY İLE GÜNDEME GELMEK BİZİ ÇOK ÜZMÜŞTÜR

Telefon bağlantısı ile programa katılan Prof. Dr. Yaşar Doğan, “Açıkçası bu şekilde kamuoyunda gündeme gelmek istemezdik. Fakat böyle bir üzücü olay oldu. Basında konuyla ilgili yalan yanlış haberler yer aldı. Saat 11.40 sıralarında bir şahıs, başka bir servisimizde diş muayenesini bitirdikten sonra başka bir arkadaşımızın muayene ettiği bölüme gelerek, hekim arkadaşımıza darp girişiminde bulunmuş. Şahıs bu arbede esnasında bir arkadaşımızı daha darp etmiş. Darbelere bağlı olarak arkadaşımızın kaburgasında zedelenme oluştu.. Tabi ki biz Elazığ’ı huzurun baş şehri olarak, öğrencilerimize ailelerimize bildiriyorduk. Böyle bir şey ile gündeme gelmek hem bizi hem de hastanemizi çok üzmüştür” dedi.

DOĞAN: HER HANGİ BİR BIÇAKLI SALDIRI YOKTUR

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, “Darbe esnasında herhangi bir bıçak falan yok sadece yumrukla arkadaşlarımıza darbede bulunmuş fakat kaçma esnasında personellerimiz onu tutmasın diye bir bıçak çıkarıp tekrar cebine koymuş. Herhangi bir kavga veya arbede esnasında arkadaşlarımıza her hangi bir bıçaklı saldırı yoktur. Yani arkadaşlarımızda bıçaklı bir yara olayı yoktur. Doktorumuzun ve öğrenci arkadaşımızın sağlık durumları son derece iyi.. Her hangi bir sağlık problemleri yok.  İlgili saldırganda şuanda karakolda mahkemeye çıkacak. Saldırıya maruz kalanlardan birisi intör diş hekimi son sınıf öğrencisi, diğeri de bizim araştırma görevlimiz. Saldırıyı gerçekleştiren kişiyle uzaktan yakından herhangi bir teması veya diyalogları yok. Şahıs, muayenesini olup, ondan sonra gelip arkadaşımızı darp edip kaçmıştır” diye kaydetti.

DOĞAN: ELAZIĞ’IMIZDA OLMASI HİÇ HOŞ BİR DURUM DEĞİL

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Doğan, “ Sağlık personellerine yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Maalesef bunlar güzel olaylar değil. Çünkü sağlık çalışanları çok zor imkânlarla ve uzun dönemli bir eğitim sürecinden geçtikten sonra insanlara hizmet etmek için gecesini, gündüzlerini feda ediyorlar ve çok fazla bir efor sarf ediyorlar, inanılmaz bir aşkla işlerini yapmaktalar. Böyle bir olaya maruz kalmaları gerçekten çok üzücü bir olay. Bu olayın Elazığ’ımızda olması hiç hoş bir durum değil çünkü Elazığ’ımız hoşgörünün şehri diye tanımladık. Bu durumun Elazığ’da olması bizi daha derinden etkilemektedir. İnşallah bu son olur” ifadelerine yer verdi  

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 16:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yeşilçam
Yeşilçam - 3 yıl Önce

TAMAM DOKTORLARA SAYGIMIZ SONSUZ..AMA ORAYA GELENDE HASTA..HEMDE DİŞ AGRISI..DOKTORLARIMIZ BİRAZ SEMPATİK OLSALAR BU TÜR ÜZÜCÜ OLAYLAR OLMAYACAKTIR

Alp
Alp - 3 yıl Önce

Konuyla çok alakalı değil ama Elazığın yetiştirdiği nadide değerlerden Pediyatrik Gastroenteroloji Prof Dr Yaşar Doğan bey... yahu senin ne işin var diş hekimliği dekanlığında. Sırf Akp den milletvekili adayı oldun diye dekanlık verdiler sen de alakasız demeden aldın öyle mi... yazık vAllahi yazık. Hayatında diş çekmemiş adamı diş hekimliği dekanı yaparlar ve siz yılların tecrübesi buna hayır demeyip o koltuğa oturdunuz. İşte günümüz Türkiye’sinin özeti...

SIRADAKİ HABER

banner109