Dünya, 19 Mayıs’ta Atabarı Oynayacak

Milli Mücadelenin başlangıcının 100'üncü yılını kutlayacağımız 19 Mayıs’ta 19 ülke ve 81 ilde Atabarı oynanacak. EFTUD Başkanı Ziyaddin Akgüneş “dünya atabarı projesine” tüm Elazığlıları davet etti.

Dünya, 19 Mayıs’ta Atabarı Oynayacak

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışları ile Millî Mücadelenin Başlangıcının 100'üncü yılı münasebetiyle kültür ve turizm Bakanlığının Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu'nun iş birliğinde 19 Mayıs 2019 günü 19 ülkede eş zamanlı ''Dünya Atabarı Oynuyor'' adlı proje gerçekleştirilecek.

AKGÜNEŞ: HERKESİ BEKLİYORUZ

Elazığ Valiliği Hizmet Binası önünde gerçekleşecek “Dünya Atabarı Oynuyor” projesine herkesi davet eden Elazığ Folklor Turizm Derneği Başkanı ve Türkiye Halk Oyuncuları Platformu İl Koordinatörü Ziyaddin Akgüneş, “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının yüzüncü yılı münasebetiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyunları birliği platformunun ortaklaşa düzenlediği “dünya atabarı oynuyor” projesi 81 vilayet ve 14 dış temsilcilikle kutlanacaktır. Bu kutlamayı ilimizde de Elazığ’da Valilik önündeki toplantı meydanında bizde 19 Mayıs 2019 saat 19.19’da kutlayacağız. Bütün halk oyunları camiasını, derneklerini, bütün başkanlıkları bu toplantıya bekliyoruz” dedi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 11:56
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7