Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Alan Öğretim Üyelerine Teşekkür Belgesi

Dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer alan Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde görevli 7 öğretim üyesine teşekkür belgesi verildi.

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde Yer Alan Öğretim Üyelerine Teşekkür Belgesi

Stanford Üniversitesi’nden John Ioannidis ve arkadaşları tarafından “Plos Biology” dergisinden yayımlanan dünyanın en etkili bilim insanları listesinde, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesi, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almıştı. Mühendislik Fakültesi Dekanlığı tarafından Mühendislik Fakültesi’nden listeye giren 7 öğretim üyesine Dekanlık tarafından düzenlenen bir programla teşekkür belgesi verildi.

Mavi Salonda Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar ile dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer alan öğretim üyeleri katıldı.

GÖKTAŞ: BENİ MUTLU ETTİ

Programda bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversitenin başarısı için akademik ve idari personelin özverili çalıştığını belirterek, her çalışanın Üniversitemizi onurla ve gururla temsil etmesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Akademik başarılar kazanmanın fedakârlık gerektirdiğini dile getiren Rektör Prof. Dr. Göktaş, Fırat Üniversitesi’nden 30 öğretim üyesinin, dünyadaki en başarılı bilim insanları listesinde yer almasının gurur verici olduğunu belirtti.

AKPINAR: ÇOK SAYIDA AKADEMİSYEN VAR

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru Akpınar ise, Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma sonucunda Türkiye’den birçok akademisyenin dünya sıralamasına girdiğini hatırlatarak, Fırat Üniversitesi’nden listeye giren 30 öğretim üyesinden 7’sinin Mühendislik Fakültesi’nden sıralamaya girdiğini ve bu başarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Mühendislik Fakültesi’nden listeye giren 7 öğretim üyesine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ebru AKPINAR tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 8 ay Önce

Bizler listeye giren hocalarımızı merak ediyoruz yoksa değerli 7 hocamız isminin açıklanmasınımı istemiyor? Rektörü dekanı herkes tanıyor reklama ihtiyaçları yok.

SIRADAKİ HABER

banner103