“Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek”

Emniyet Müdürlüğü’nün Hayata Geçirdiği “çocuk ve gençler sosyal koruma ve destek programı kapsamında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verildiği törende konuşan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Ailelere önemli mesajlar verdi.

“Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek”

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” kapsamında düzenlenen “Duyarlı Çocuklarla Güvenli Gelecek” resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere düzenlenen törenle ödülleri verildi.

Törene Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Jandarma Alay Komutanı Gökhan İnan, Vali Yardımcısı Mustafa Gül, Emniyet Müdürü Celal Sel, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Yener ve dereceye giren öğrencilerin öğretmenleri ve aileleri katıldı.

SEL: AMACIMIZ SUÇ İŞLENMEDEN OLAYLARA EL KOYMAMIZ

Törende konuşan Emniyet Müdürü Celal Sel, Elazığ’da suç işlenmesinin önüne geçmek için alınan tedbirleri artırdıklarını kaydederek, “Elazığ’da suç işlenmeden önce önlenmesine yönelik olarak önleyici polis hizmetlerimize çok ağırlık vermekteyiz. Bu kapsamda gerek asayiş ekiplerimizin, gerek yaya devriyelerimizi artırmış durumdayız. Yunus ekiplerimizin de sayısını arttırdık. Bunları gelecekte daha da arttırmayı düşünüyoruz. Ayrıca sokakta trafiğin daha iyi yönlendirilmesi için ya ekiplerimizi çoğalttık. Tüm amacımız suç işlenmeden olaylara el koymamız. Tabi bu kapsamda da halkımıza büyük ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

SEL: DENETİMLERİMİZİ ARTTIRIYORUZ

Celal Sel, hayata geçirilen ÇOGEP ile ilgili de bilgiler aktararak, “Yaptığımız projede çocuklarımızı polisle kaynaştırmak, polis ne yapar, nasıl çalışır bunları öğrenmelerini istiyoruz. Tabi bu sırada bizde onlara katkıda bulunmak istiyoruz. Büyük katkımızda onların zararlı alışkanlıklardan kurtulmaları, bunlara bulaşmamalı. Bu amaç doğrultusunda denetimlerimizi arttırıyoruz. Özellikle internet kafeler, diğer yerlerdeki konularla ilgili konulara ağırlık vermekteyiz. Bazı konularımızın ismini geçmeyeceğim. Çocuklarımıza örnek olmasın diye. Biz çocuklarımızdan şunu bekliyoruz, kendilerine özgüvenlerinin oluşması, kendilerine yararlı olmayan şeylere hayır diyebilmeleri için uğraşıyoruz. Bu konuda biz öğrencilerimize tarih bilincini daha da geliştirmeleri adına İstanbul gezisi düzenledik” diye kaydetti.

KALDIRIM: FEVKALADE GÜZEL İŞLER VE HİZMETLER YAPIYORLAR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım da konuşmasında Emniyet ve Jandarmanın başarılı çalışmalarından bahsederek, “Emniyet teşkilatımız burada gayet başarılı hizmetler yapıyor keza jandarmamızda öyle. Özellikle vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği, emniyeti, asayişi, başını akşam yastığa koyarken huzurlu bir şekilde koymaları için geleceklerini huzurlu ve güvenli bir şekilde hiçbir sıkıntı yaşamadan görebilmeleri açısından gerçekten fevkalade güzel işler ve hizmetler yapıyorlar. Özellikle gençlerimizin bu tür sıkıntılardan uzak topluma faydalı bir şekilde yetişmeleri için mesleklerini icra ediyorlar” ifadelerine yer verdi.

KALDIRIM: DEĞERLERE DUYULAN SEVGİNİN ZİRVELEŞTİĞİ BİR İL
Vali Kaldırım, Elazığ’ın bayrak ve vatan sevgisiyle zirvede olduğunu ifade ederek, “Elazığ bu açıdan çok şanslı bir il. Gerçekten güzel hizmetlerin yapıldığı ve de son derece huzurlu kılınmış, emniyet ve asayiş açısından da diğer zararlı unsurlara karşı mücadelede de hep başarılı olmuş bir il. Adeta bölgesinde bir huzur adası, bir güven adası. Vatandaşıyla da burada yaşayan kıymetli insanlarımızla da çok iyi kaynaşmış, çok iyi gönül birliği kurmuş bir il. Özellikle vatan sevgisinin, al bayrağımıza duyulan sevgisinin, değerlere duyulan sevginin zirveleştiği bir il” açıklamalarını kaydetti.

KALDIRIM:ANNE BABALARIMIZA ÇOK BÜYÜK SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Öğretmenlerimize, bizlere ve anne babalarımıza çok büyük sorumluluk düşüyor. Lütfen çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan, zararlı alışkanlıklardan, zamanını boşa geçiren alışkanlıklardan ve birazda sosyal medya gibi akıllı telefonları uzak tutarak, iyi yetiştirelim. Donanımlı yetiştirelim, Dil öğretelim, milli ve manevi değerlerle donatalım. Ve geleceğin sektörlerine, alanlarına dokunarak, yönlendirerek, çocuklarımızı fevkalade iyi yetiştirelim. Kendimiz bol bol okuyalım, ama özellikle çocuklarımıza okuma alışkanlığını temizlik alışkanlığını, çevreye duyarlılığı, bütün canlılara duyarlılığı, özellikle insana faydalı olmayı, insana el uzatmayı aşılayalım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 18:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109