Eflin Lina Yardım Bekliyor!

Spinal müsküler atrofi, yani kısaca adı  SMA olan hastalık,  bireyin merkezi sinir sistemini, periferik sinir sistemini ve iskelet kas sisteminin kontrollü kas hareketlerini etkileyen genetik, yani kalıtsal bir motor nöron hastalığıdır. Siirt’te bu hastalığa yakalanan Eflin Lina İçin Sosyal medyadan yardım kampanyası başlatıldı.

Eflin Lina Yardım Bekliyor!

Eflin Lina için sosyal medyada başlatılan kampanya çığ gibi büyüyor. Siirt’te 3 aylık SMA hastası Eflin Lina hayata tutunmak istiyor.

Siirt’te gazetecilik yapan meslektaşımız Ömer Özer’in 3 aylık SMA hastası torunu Eflin Lina, İzmir’detedavi görüyor.

Siirtli Özer çiftinin genetik rahatsızlığı olan (Spinal Musküler Atrofi) 1 tip SMA hastası bebeği zor günler geçiriyor. Hayata tutunma mücadelesi veren bebeğin kaybedecek bir günü bile yok. Duyarlı vatandaşlar tarafından sosyal medyada, #SMAdegileflinlinakazanacak, “Gün, Eflinlina’ya destek günü”, “Eflinlinayadestekol ” temasıyla başlatılan kampanyaya tüm duyarlı vatandaşların desteği bekleniyor.

Özellikle bu tip hastaların tedavisinin çok güç ve maliyetli olduğunu belirten Siirtli Özer çifti, daha fazla paylaşım yapılarak SMA hastası çocukları Eflin’e maddi destek sağlanabileceğini, aynı zamanda Eflin gibi tedavi bekleyen onlarca SMA hastalarına yönelik kamuoyunda bir duyarlılığın oluşabileceğinisöylediler.

“DESTEK BEKLİYORLAR”

Eflin Lina’nın  dedesi Gazeteci Ömer Özer, “Yaklaşık 1 aydır İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tedavi altında olan torunum Eflin Lina için umudumuzu yitirmedik. Çocuğumuzu, verilecek desteklerle ABD’deki “Zolgensma Gen Tedavisi”ne yetiştirmek istiyoruz. Oğlum, eşi ve bizler, büyük zorluklar içinde olmamıza rağmen umudumuzu yitirmedik. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz. Torunum Eflin Lina için henüz geç değil. Dileyen hayırseverler 05365646764 numaralı telefondan bana ulaşarak detaylı bilgi alabilir” dedi.

banner107
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103