Eğitim Bir Sen Ders Saatlerinin Düzenlenmesi İçin Başvuruda Bulundu

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şubesi Elazığ Valiliği’ne, Elazığ’da ders saatlerinin düzenlenmesi için talepte bulundu.

Eğitim Bir Sen Ders Saatlerinin Düzenlenmesi İçin Başvuruda Bulundu

2021-2022 eğitim öğretim yılı başladı.

Eğitim öğretim yılının başlamasının ardından Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu sendika Elazığ Valiliği’ne ders saatlerinde değişiklik yapılmasıyla ilgili başvuruda bulundu.

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi yapmış olduğu başvuruda, “2021-2022 Eğitim Öğretim dönemi içerisinde Ilimiz Temel Eğitim ve Ortaöğretim okullarında Mücbir sebeplerden dolayı ( Pandemi, okullarda güçlendirme çalışmaları, depremde yıkılan okul öğrencilerinin başka okul binalarında ders görmeleri sebebiyle ikili eğitime geçmeleri, güvenlik vb.) Teneffüslerin 5 dakikaya, İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarında ders saatlerinin 30 dakikaya, Anaokulu ve Anasınıflarında ders saatlerinin 40 dakikaya, Öğlen aralarının 30 dakikaya düşürülmesinin; içinde bulunduğumuz bu dönemde daha sağlıklı ve uygun olacağı kanaatindeyiz. Dolayısıyla bu konu ile ilgili gereken planlamanın yapılması hususunda; Gereğini arz ederim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emredersiniz
Emredersiniz - 2 hafta Önce

Memur maaş zammında gerekeni aldız ya...sizi tebrik etmek lazım....

Kofik gakko
Kofik gakko - 2 hafta Önce

2023 u bekleyin......egitim birsen nasil dagilacak goreceksiniz

Mthn
Mthn - 2 hafta Önce

Boş konuşan bir sendika ve başkanı...yalakalar

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Velileri okul bahçesine alıpta rahatça çocuklarını beklemeye izin vermezler ama bahçe kapısında çuval gibi üst üste bekletirler. İkinci sınıf öğrencisi okul görmedi bırakın sınıfına tek başına gitsin diyorlar. Ne kadar ayıpya.

Yazık günah
Yazık günah - 2 hafta Önce

Oğlum 7. Sınıfta. Haftalık ders proğramında hergün 6 farklı ders var. 6 kitap eder yanına 6 defter ekle oldu 12. O çantaları biz kaldıramıyoruz çocuklar nasıl taşısın. Birde çocuk sabah 5,5 kalkıyorki servise bine. Yazık günah değilmi. Siz söyleyin

Keno
Keno - 2 hafta Önce

Yaparsa egitim birsen yapar durrmmak yok yola deevaam.....;)

Bahri
Bahri - 2 hafta Önce

Servis ücretleri ödendi, okul kıyafetleri alındı, kitap, araç gereçler alındı. Yani herşey tamam. Bir ay sonra tekrardan okulları kapatacaklar.

doğruyu hakkıyla söyler
doğruyu hakkıyla söyler - 2 hafta Önce

ilimizde ilkokul,ortaokul ve liselerin tekli eğitim olmasına rağmen ders saatleri aynı değildir.bunun çözüme kavusması gereklidir.


SIRADAKİ HABER

banner103