Eğitim Öğretim Yılının Açılış Programı Akçakiraz Yüzbaşı İlk ve Ortaokulunda Gerçekleştirildi

2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ders zili bugün Akçakiraz Beldesi Akçakiraz Yüzbaşı İlk ve Ortaokulunda çalındı. Bugün gerçekleşen programa Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Akçakiraz Belediye Başkanı Sebahattin Kaya, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Eğitim Öğretim Yılının Açılış Programı Akçakiraz Yüzbaşı İlk ve Ortaokulunda Gerçekleştirildi

Salgın tedbirleri kapsamında alınan önlemlerin eşliğinde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk uzun süre okullarından ayrı kalan öğrencilerimizi bugün bir kez daha okul bahçelerinde ve sınıflarında görmek en büyük mutluluğumuz oldu.

Biz öğrencilerimizin sağlıklı bir eğitim ortamında eğitimlerini sürdürebilmeleri için gerekli olan tüm tedbirleri aldık. Bakanlığımızın gönderdiği uygulama kılavuzu kapsamında okullarımızdaki gerekli tüm tedbirleri aldık. Bundan sonra yapılacak tek şey kurallara uymak ve bu süreci en iyi şekilde atlatmaktır dedi.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’da kısa bir konuşma yaparak yeni eğitim öğretim yılının öğrenci , öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diledi.

Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu’da yeni eğitim öğretim yılının tüm ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını dileyerek, “Salgın sürecinin en iyi şekilde atlatılması ve eğitim öğretimin aksamaması için tüm tedbirleri aldık. Sizlerden tek isteğimiz okumanız, kendinizi geliştirmeniz ve derslerinize çalışmanızdır. Hepinize çok güveniyoruz ve inanıyoruz. Aranızdan birçok öğrenci yarının yöneticileri, öğretmenleri ve idarecileri olacak inşallah. Bu vesileyle yeni eğitim öğretim yılının tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize bir kez daha hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek ilk ders zilini çaldı.

Konuşmaların ardından okula yeni başlayan anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri üst sınıflarda eğitim gören öğrenciler tarafından karanfille sınıflarına uğurlandılar.

Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu ve Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk daha sonra sınıfları gezerek öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim öğretim yılını kutladılar. Vali Vekili Abbasoğlu öğrencilere beraberinde getirdiği kırtasiye setlerini dağıtarak bol bol çalışmaları ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çedene
Çedene - 2 hafta Önce

Yemişlik tokilerde servis yok çocuklari nadil gonderecez okula bi çum yok mu milli eğitim şov peşinde

Hhhh
Hhhh - 2 hafta Önce

Başkan yurtdışına gönderecek çocuk aramaya gitmiş

Gggg
Gggg - 2 hafta Önce

Bakın çocuklar örnek alın başkanınızı devletin başına bela olmasın diye yurt dışına kaçak işçi gönderen başkanınıza iyi bakın Kİ iyi örnek alasınız

SIRADAKİ HABER

banner103