Eğitim ve Öğretime 1 Hafta Daha Ara Verildi

Süleyman Soylu, "Elazığ'da deprem nedeniyle okullar 10 Şubat'ta, üniversite ise 17 Şubat'ta açılacak" ifadelerini kullandı.

Eğitim ve Öğretime 1 Hafta Daha Ara Verildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdiler. Toplantıda açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Elazığ'da okulların açılacağı tarihi duyurdu.

OKULLAR 10 ŞUBAT'TA, ÜNİVERSİTE 17 ŞUBAT'TA

Süleyman Soylu, "3 Şubat'ta okullar açılacaktı. Dün akşam arkadaşlarımızla istişare ettik. Sahanın durumunu da görüyoruz. Çünkü bir tarafta evlerine giremeyen vatandaşlarımız var. Çocuklarımız depremden en çok etkilenenler. Psikososyal destekler de gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için hem öğretmenlerin gelişi, hem de deprem sebebiyle Elazığ ve Malatya'yı terk edip başka yerlerde konaklayan vatandaşlarımız var. Dışarıdan gelecek öğretmenlerimiz var. Sayın Milli Eğitim Bakanımız ile de değerlendirdik, Sayın Cumhurbaşkanımıza da arz ettik. 3 Şubat'ta Elazığ'ın tamamında açılacak okulların 10 Şubat'a, aynı zamanda Malatya'da 3 Şubat'ta açılacak okulların Doğanyol, Pötürge, Kale ve Battalgazi ilçelerinde 10 Şubat'ta açılması konusunda kamuoyuna duyuru yapma zarureti ortaya çıkmıştır. Üniversiteler de 17 Şubat'ta açılacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bi zahmet
Bi zahmet - 8 ay Önce

Bi zahmet öğretmen gelsin yani zahmet olacak ama. Çoğu memur 24 saat görev yapıyor deprem gününden beri öğretmenler yatıyor bir hafta daha yatacaklar bide elazığa gelmiyorlar ha yazıklar olsun. Maaşa gelince herkesten çok alırlar

SIRADAKİ HABER

banner7