Elazığ 112 Komuta Kontrol Merkezi Yeni Telsiz Haberleşme Sistemine Geçti

7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlamak üzere “Yeni Sayısal Telsiz Haberleşme Sistemi” kuruldu.

Elazığ 112 Komuta Kontrol Merkezi Yeni Telsiz Haberleşme Sistemine Geçti

İl Sağlık Müdürlüğü, İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ ne bağlı Komuta Kontrol Merkezi’ne 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlamak üzere “Yeni Sayısal Telsiz Haberleşme Sistemi” kuruldu.

POLAT: SİSTEM TAMAMLANIP HİZMETE BAŞLADI

Sağlık Bakanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İlimize tahsis edilen 3 Milyon TL’nin üzerinde bir kaynakla kurulan sistem hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat yaptığı açıklamada, “Komuta Merkezimizde daha önce analog telsiz sistemi ile haberleşme sağlanmaktaydı. Bölgenin ve ilimizin coğrafik doğa koşullarından kaynaklı olarak haberleşme sisteminde zaman zaman sorunlar yaşanabilmekteydi. Şehrimizin 17 ayrı bölgesine çok titiz çalışmalar sonrasında kurulan siteler sayesinde her türlü acil ve afet durumu hallerinde 7 gün 24 saat kesintisiz haberleşmeyi sağlayacak sistem tamamlanıp hizmete başladı. Bu sayede 112 komuta Kontrol Merkezimize gelen acil çağrılara, ekiplerimiz çok daha hızlı reaksiyon göstererek ulaşacak ve 112 ambulanslarımız ilimiz sınırları içerisindeki hiçbir olumsuz coğrafik şartlardan etkilenmeden haberleşmelerini sürdürmeye devam edebileceklerdir” dedi.

POLAT: MİLLİ VE YERLİ İMKÂNLARLA ÜRETİLMİŞTİR

Sistemin tamamen yerli imkanlarla üretildiğini belirten Prof. Dr. Polat, “Yeni Sayısal Telsiz Haberleşme Sistemimiz Aselsan tarafından tamamen milli ve yerli imkânlarla üretilmiştir. Milli kriptolu yeni haberleşme sistemini ilimizin hizmetine sunan başta Sağlık Bakanımıza, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürümüze, Lojistik ve Teknik Daire Başkanımıza ve emeği geçen herkese İlimiz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz adına teşekkür eder, sistemin hayırlı olmasını dilerim” şeklinde ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Serhat
Serhat - 2 yıl Önce

Hastaya ambulans gönderemeyenler ortaya helikopter koyup imaj tazeliyor.

Elazığlı
Elazığlı @Serhat - 2 yıl Önce

Abartmayın be arkadaş hangi hastaya ambulans gelmemiş. Allahtan korkun eleştiri yaparken elinizi vicdanınıza koyun.

tuncay
tuncay - 2 yıl Önce

haberin helikopterle zerre alakası yok, telsiz direği değişti o kadar

SIRADAKİ HABER

banner109