Elazığ Adliyesi, Adalet Hizmetlerine Tedbirlerle Devam Edecek

Elazığ Adliyesi, kontrollü normalleşme sürecinde adalet hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tüm tedbirleri aldı.

Elazığ Adliyesi, Adalet Hizmetlerine Tedbirlerle Devam Edecek

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tutuklu ve acil dışındaki işlemlere ara verilen Elazığ Adliyesi’nde, 1 Haziran’da başlayan normal mesai düzeni sonrasında 16 Haziran’da başlayacak duruşma başta olmak üzere adalet hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tüm tedbirler alındı.

Elazığ Adliyesi bekleme alanlarındaki koltuklar arasında boşluk bırakılarak oturulmasını teminen uyarıcı yazılar yazıldı, ön bürolar, danışma masaları, icra işlemleri için bekleme yerlerinde sosyal mesafeyi korumaya yönelik sosyal mesafe yer etiketleri ve uyarıcı zemin stikırları yapıştırdı.

 Adliyeye gelen iş sahiplerinin görebileceği alanlara koronavirüs uyarı afişleri asılarak, asansör önlerine, bina giriş ve duruşma kapılarına el antiseptikleri ve kolonyalar yerleştirildi.İş sahiplerinin kalemlerdeki personelle fiziki temasını engelleyen ayaklı şerit bariyerleri de konularak,bekleme alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı belirlendi.

Nolmalleşme döneminde de Adliyeye girişlerde ateş ölçerlerle ateş ölçülmeye devam edilecek ve herkes adliyeye maske ile girebilecek; rutin aralıklarla adliyenin dezenfektesine ve günlük temizliğine devam edilecek.

KÖSE: GÖSTERECEKLERİ DUYARLILIK VE ANLAYIŞ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse yapmış olduğu açıklamada, “Adalet Bakanlığımız ile Hakimler ve Savcılar Kurulumuzun aldığı tedbirler çerçevesinde “Maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım, temizliğe dikkat edelim, tedbiri elden bırakmayalım, vatandaşlarımız ve tüm ilgililerin alınan tedbirlere riayet hususunda gösterecekleri duyarlılık ve anlayış için şimdiden teşekkür ederiz” ifadelerini kullanmıştır.

banner97
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7