Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması İnşaatının İhalesi Yapılacak

Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması inşaatının ihalesi 24.03.2021 tarihinde gerçekleştirilecek.

Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması İnşaatının İhalesi Yapılacak

Elazığ Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulamainşaatının ihalesi 24.03.2021 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilecek.

Bu iş kapsamında Deştek Regülatöründen alınacak su ile Elazığ ili, Arıcak ilçesine ait tarıma elverişli 6.283 dekar alanın cazibeli basınçlı borulu sulama sitemi ile sulanması sağlanacak.

“İHALE İZNİNE DAİR UYGUN GÖRÜŞLERİ ÜZERİNE İHALESİ YAPILMAKTADIR”

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Arıcak ilçemiz için tarım ve hayvancılık temel geçim kaynağı olmasından dolayı yöre halkının her geçen yıl katlanarak artan sulu tarım yapma isteği, ülke ekonomisine katkısı, 2021 yılının sulamada hamle yılı olması dikkate alınarak, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ‘nin ek programa alınması ve ihale iznine dair uygun görüşleri üzerine ihalesi yapılmaktadır. Söz konusu sulama şebekesinin 2022 yılında tamamlanarak sulamaya açılması hedeflenmektedir. Bu projenin hayata geçirilmesi noktasındaki katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Bakan Yardımcımız Sayın M. Hadi Tunç ’a,   Elazığ Milletvekillerimize ve DSİ Genel Müdürümüze teşekkür ederiz. Hayırlı olsun” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103