Elazığ Belediye Meclis Toplantıları Başladı

Elazığ Belediye Meclisi ağustos ayı toplantıları ilk oturumu ile başladı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Elazığ Belediye Meclis Toplantıları Başladı

Elazığ Belediye Meclisi Ağustos Ayı toplantıları ilk oturumu ile başladı.

Meclis Başkan Vekili Aydın Kara başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumda gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

Meclisin ilk gündem maddesi Şahinkaya Mahallesi’nde Konut alanı içerisinde yer alan alanın ticaret alanı ve akaryakıt alanı olarak işlenmesi oldu.
AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Tügen, gündem maddesinin daha önce meclise getirildiğini ve ret edildiğini belirterek, maddenin gündemden düşürülmesi teklif etti. Tügen’in teklifinin ardından mecliste tansiyon yükseldi.

İmar komisyonuna havale edilmesi istenen talep meclisin gündeminde uzun süre yer tuttu. Gündem maddesi uzun görüşmenin ardından oylamaya sunuldu.

Meclisin bir diğer gündem maddesi ise; depremden sonra yıkılan ve yıkılacak olan yapıların bazılarının kaçak yıkılması nedeniyle su ve şebeke hatlarına, yol güzergahlarına ciddi anlamda zarar verdiğinden dolayı, kaçak yıkımların önlenmesi için uygulanacak ceza miktarlarının 5 Kat üzeri kaçak yıkımlarda 20 bin, 5 Kat ve altı kaçak yıkımlarda 10 bin kaçak temel kazısı yapanlara 5 bin lira ceza uygulanması ile ilgi teklif yazısı oldu.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bırakın şovu
Bırakın şovu - 2 ay Önce

Çayda çıra mah.benzinlik ihtiyacı var buna karşı gelerek iş yaptığınızı mı sanıyorsunuz Meclis üyeleri

Ranta Peşkeşe Hayır
Ranta Peşkeşe Hayır @Bırakın şovu - 2 ay Önce

Mahalle içinde benzinlik olmaz Gerek Selmanoğlu döneminde gerekse Mütahit döneminde Elazığspor ayağına verilenlerin altından hep akçeli işler çıkıyor.

NeyseNe
NeyseNe - 2 ay Önce

Çay içmek içinmi.

SIRADAKİ HABER

banner7