Elazığ Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantıları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Meclisi eylül ayı toplantıları ikinci oturumuyla devam etti. Toplantıya başkanlık yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Türkiye’de kentsel dönüşümü uygulayan illerden bir tanesi olduklarını söyledi

Elazığ Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantıları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Meclisi Eylül Ayı toplantıları ikinci oturumuyla devam etti.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının ikinci oturumunda gündem maddeleri görüşüldü.

Mecliste kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili konuşan MHP Meclis Üyesi Mehmet Çak, yapıların dönüşümü konusunda hızlı adımların atılması gerektiğini söyledi.

Meclis Üyesi Çak’a cevap veren Belediye Başkanı Şerifoğulları, iskan evlerinin kendi girişimleriyle kentsel dönüşüme alındığını ifade etti.

ÇAK: ELAZIĞ’IN ŞUANDA İHTİYACI KENTSEL DÖNÜŞÜM

Meclis Üyesi Mehmet Çak, “Bu meclise ve size bu işin nasip olması lazım. Şehir merkezinde bir rol model olup öncülük yaparsanız sizlerden sonra gelen yönetim de bu işi sürdürür ve sürdürmek zorunda olacak. Bir adım atmamız lazım başkanım biliyorum projeleriniz var ancak 30 ay büyük bir süre. Bir hızlanmamız lazım bir yerden başlamak gerek. Elazığ’ın şuanda ihtiyacı kentsel dönüşüm” dedi.

Kesrik, Kızılay Mahallelerinde yerinde dönüşüm yapılmadığını kaydeden Başkan Şerifoğulları, kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgiler aktardı.

Meclis Üyesi Çak ve Başkan Şerifoğulları arasında kentsel dönüşüm konusu uzun süre konuşuldu.

ŞERİFOĞULLARI: ARSALARIN SATIŞINA DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Şerifoğulları, “Size katılmadığım tek nokta sanki hiçbir iş yapmamışız gibi bir başlangıç olsun demeniz bizleri rahatsız ediyor. Karşıyaka mahallesi iskan evleri bizim girişimlerimiz ile kentsel dönüşüm uygulanan yerlerden bir tanesi. Sürsürü mahallesinin kentsel dönüşümü 2013 yılında karara bağlanmış ancak hiçbir adım atılmamış şuanda Sürsürü’deki kentsel dönüşüm bitmek üzere. Biz belki 81 il içerisinde kentsel dönüşümü en iyi uygulayan illerden bir tanesiyiz. Ama deprem Allah’ın verdiği bir şey. Biz bu afeti fırsata çevirdik. Daha önce 2013 yılında bakanlık kararıyla kentsel dönüşüm alanı ilan edilen yerlerin dönüşümünü sağladık. Arsaların satışına devam edeceğiz. Zafran’da ki rezerv alanındaki arsaları da inşallah satacağız. Hepsini kentsel dönüşümde kullanıyoruz biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Kentsel görüşüm çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerin ardından gündeme altyapı çalışmaları ile ilgili madde geldi.

Başkan Şerifoğulları, İlbank genel müdürlüğü ile kısa bir süre içerisinde alt yapı çalışmaları için görüşeceklerini belirterek, bir an önce çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Büyük altyapı ihalemizde artık son düzlükteyiz. İl Bank Genel Müdürlüğü ile JAYCA arasında anlaşma imzalandı 10 gün önce. Çok kısa bir süre içerisinde de İl Bank ile belediyemiz arasında bir anlaşma yapılacak ve hızlı bir şekilde ihalesini de İl Bank Genel Müdürlüğü’nün yapması kaydıyla süreci başlatacağız" dedi.

Toplantı diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yol daraltan başkan senin dönüşümün lazım değil
Yol daraltan başkan senin dönüşümün lazım değil - 3 hafta Önce

Şerifoğllaro depremi fırsata çevirip yolları genişleteceğine daha da kötü yapıyot daraltıyor yolları , kaldırımları yok ediyor merkez mahaleleri yaşanmaz hale getiriyor , şahsen bu başkanın bu şehrin geleceğinini 50-60 yılını mahfettiğini görünce aman başkan senin hizmetin lazım değil daha da kötü yapma yeter diyorum. Mucahiti o kadar eleştirdik yolları yeteri kadar genişletmiyor diye bu daha berbat çıktı genişletmediği gibi mevcut olanları da daraltıyor.... mustafa paşa mahalesine hele gidin bakın nasıl rezil etmişler bu daha sadece bir örnek , bu beş yıl bir an önce bitse de kurtarsak bu şehri bu arkadaşın elinden. Sıfır binalar yapılıyor 50-60 yıl bir daha yıkılmaz da yapılanlar , bari eskiler kalsın belki bir babayiğit çıkar adam akıllı yolları genişletip güzel bir şey çıkarır ortaya .... bu dokunmasın yoksa yaşanmaz oluyor şehir. Zarar vermesin hizmeti mizmeti lazım değil....

Algı yapma başkan
Algı yapma başkan - 3 hafta Önce

Dönüşüm yapacaksan elazığa da bir faydası olması lazım bari merkez mahalelerde yap ta gazi caddesine alternatif olacak şehrin trafiğini taşıyacak alternatif geniş bir yol ortay çıksın sürsürüde cumhuriyette herkes yapar bir diğer şey de şehrin parasıyla yapıyorsun şehrin faydası ne???? , dönüşüm yapacakssan merkez mahalelerde yap trafiği çözmüş olursun hem de dönüşüm yapmış olursun , gerçi yol daraltacaksan merkeze dokunma , başka biri belki gelirde depremi fırsata çevirir. (Ama yaparsa gazi caddesine alternatif geniş bir yol dönüşüm ile çok dua alır , ama bu başkanda o vizyon yok )

Kral 23
Kral 23 - 3 hafta Önce

Vizyon yok altyapı yok köprüve altgeçit yok yollar daralıyor kentsel dönüşüm yok.istifa et alım yok müvahit 2000 adam.aldö.sen kimseyi alamadın

Kral 23
Kral 23 - 3 hafta Önce

Yolları daraltın hizmet yok köprüyok altgeçit yok.hzimet yok.istifa et adam.alamadın mücahit kaç tane.adam.aldı

SIRADAKİ HABER

banner103