Elazığ Belediyesi Açıkladı! Hamzabey Barajı İçme ve Kullanma Suyu Bitti

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Oğuz Gündağ tarafından yapılan açıklamada, Hamzabey Barajı içme ve kullanma suyunun bittiği belirtildi.

Elazığ Belediyesi Açıkladı! Hamzabey Barajı İçme ve Kullanma Suyu Bitti

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Oğuz Gündağ konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle ilimizin önemli oranda içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Hamzabey Barajı’ndaki su seviyesi ölü hacim noktasına gerilemiştir. Bu duruma bağlı olarak ilimize barajdan su verilemediği için yer yer su kesintileri yaşanacaktır. Vatandaşlarımızın günlük yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için kesintiler daha çok gece saatlerinde olacak. İlimizin içme suyu noktasında mağduriyet yaşamaması için Belediyemiz farklı noktalarda sürdürdüğü sondaj çalışmalarına ise aralıksız devam edecek ve içme suyu açığı sondaj kuyularından elde edilen sularla kapatılmaya çalışılacaktır. Şehir merkezinde 10 adet yeni sondaj kuyusu vurduk ve önlemlerimizi  daha çok artıracağız. Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları da konuyu yakından takip ediyor. Saha çalışmalarımıza hız vermemiz noktasında da gerekli talimatları veriyor" dedi.

PROBLEM KALICI DEĞİL

Mevsim yağışlarının başlamasıyla birlikte barajlarımızdaki doluluk seviyesi artacağı için şehrimize tekrar su vermeye başlayacağız. İçinde bulunduğumuz sürecin daha kolay ilerleyebilmesi için vatandaşlarımızdan su tasarrufu noktasında azami hassasiyet göstermelerini ve suyu daha bilinçli tüketmelerini rica ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 18:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Palulu
Palulu - 2 hafta Önce

Ben bu barajın ta başladığı andan bitimine kadar olan zamanını biliyorum baraj bittikten sonra 4 yılda barajın suyu dolmaz demişlerdi ve ilk yıl kışın baya bı yağmur ve kar yağdı bereketliydi ve baraj doldu maalesef üzülerek söylüyorum baraj ne kadar dolduysa suyu hep boşa saldılar bıraktılar ve bu yıl yağmur kar yagmadi kuraklık geçti Allah'tan dileğim bu barajı bu hale getirenler gün yüzü görmesin amin şimdi de su sıkıntısı var vatandaşa diyorlar tasarruf yapın kendileride suyu israf ediyorlar oldu mu bu şimdi

mustafa paşalı
mustafa paşalı - 2 hafta Önce

şehitilhanlarda carfursanın yerinde çıkan su maalesef kanalizasyona akıyor, postane yanı başında açılan temelin suyu kanalizasyona akıyor belediyemizin çimlendirdiği birçok yerde yapılan sulamalar maalesef ki yola taşıyor ha şunuda diyeyim niyetimiz bağcı dövmek değil su kesilince herkesin suyu kesiliyor gelince herkesin suyu geliyor dikkat etmezsek ileride dahada çok su problemi yaşayacağımız gün gibi aşikar

ahmet
ahmet - 2 hafta Önce

halkımızın biliçlenmesi lazım hala daha bazı bölgelerde halı yıkama gibi kapı önünde araba yıkama gibi bazı gereksiz işleri yapıyoz muslukları taziki ve tasaruflu musluklarla değişmek lazım bulaşık yıkamak yerine bulaşık makinası ile yıkamak ve full doldurmak lazım bu biliçlenme önce kişiden başlar

mert
mert @ahmet - 2 hafta Önce

o kadar masraf boşamı gitti.hani 50 yıl sıkıntı yoktu

ahmet
ahmet @ahmet - 2 hafta Önce

bugün hala daha insanlarımız çöpü çevreye atıyor dünyada çöp konteynerlarının en fazla olduğu ülkelerden biriyiz örneğin abd ye giderseniz bu kadar çöp konteynırı göremessiniz çünkü görüntü kirliği yapıyor diye az koyarlar orda hergün çöp bile toplanmaz günleri vardır ama hala daha insanlar bilinçli şekilde çöplerini biriktiri geri dönüşümleri ayırır bu kültürün bizde de gelişmesi lazım

Halim güler
Halim güler - 2 hafta Önce

DSİ bu barajı yapmadan fizibilite raporu çıkarmamış mı?Kamu da çalışan mühendisler herhün maaşa gelen zammı hesaplayacağınıza,işinizi düzgün yapın.

Keban barajı
Keban barajı - 2 hafta Önce

Fırat nehri üzerinde bulunan keban baraj gölü elazığa 22 km kuş uçuşu 15 km uzaklıktadır. Su rahatlıkla oradan getirilebilir. Su zenginliği kenarında su fakirliği yaşanmasın.

Bi insaniyetlik yapalım dedik
Bi insaniyetlik yapalım dedik - 2 hafta Önce

Panik yok!!!!!Belediyemiz pek yakında kömürün yanında tuvalet kağıdı da dağıtıcaktır.Umarım üstünde afiş olmaz... Hayır ben hatırlatayım da.

Bk
Bk - 2 hafta Önce

Demekki barajın planlanmasında da sıkıntı var. Daha fazla suyun toplanabildigi alana yapilabilirdi

Doğrucu
Doğrucu - 2 hafta Önce

Fay hattının üzerine baraj yaparsan gövdeyi de sağlam yapmazsan ve de su debisi iyi etüd edilmezse olacağı budur.


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109