Elazığ Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftasına Hazırlanıyor

Elazığ Belediyesi, bu yıl ilk kez yer alacağı Avrupa Hareketlilik Haftasına yönelik hazırlıklarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi Avrupa Hareketlilik Haftasına Hazırlanıyor

16-22 Eylül tarihleri arasında “Herkes İçin Sıfır Karbon Salınımlı Hareketlilik” temasıyla gerçekleştirilecek hafta kapsamında, vatandaşları bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım (yürüyüş, bisiklet, toplu taşıma araçları) araçlarıyla seyahat etmeye yönlendirecek etkinlikler düzenlenecek.

Program çerçevesinde Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından etkinliğin içeriğiyle bağlantılı olarak ‘Karbon Emisyonunun Azaltılması’ konulu bir de resim yarışması gerçekleştirilecek. 

RESİM YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

12-18 yaş arasındaki öğrencilerin başvuruda bulunabileceği yarışmaya katılmak isteyenler için başvurular başladı.  Katılmak isteyenler başvurularını 20 Eylül tarihine kadar Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapabilecekler.

İLK 5’E GİREN ÖĞRENCİLERE BİSİKLET

Müdürlük bünyesinde oluşturulacak jüri tarafından resimler değerlendirilerek ilk 5’e giren öğrencilere bisiklet hediye edilecek.

22 EYLÜL’DE ARABASIZ GÜN ORGANİZASYONU

Etkinlikler kapsamında 22 Eylül Salı günü ise ‘Arabasız Gün’ etkinliği düzenlenecek. Her yaştan vatandaşın bisikletleriyle katılabileceği etkinlik saat 11.00’de Öğretmenevi önünde başlayıp Kültür Park’ta son bulacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109