Elazığ Belediyesi, Bebek Dostu Belediye Oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan bebek dostu programı kapsamında belediyeler arasında Türkiye’de ilk kez Elazığ Belediyesi “bebek dostu belediye” ünvanı aldı.

Elazığ Belediyesi, Bebek Dostu Belediye Oldu

Anne sütünün özendirilmesine ve annelere emzirme konusunda bilgi ve doğru alışkanlıkları kazandırılmasına yönelik sağlık bakanlığının çalışmaları kapsamında,başlatılan Bebek Dostu “ programı kurumlar nezdinde de devam ediyor.

Elazığ Belediyesi’de Türkiye’de belediyeler arasında ilk kez bebek dostu belediye ünvanı aldı.

Sağlık Müdürlüğü ile birlikte çalışma yapan Elazığ Belediyesi bünyesinde bebek dostu programını hayata geçirdi.

KESKİN: ELAZIĞ BELEDİYE BAŞKANI MÜCAHİT YANILMAZ’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Törende konuşan Elazığ Belediyesi ADEM sorumlusu Ayşe Keskin yürütülen çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdi. Daha sonra söz alan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı uzmanlarından Dr. Berrak Aksakal Elazığ Belediyesi ile işbirliği içinde yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, Elazığ’da Bebek Dostu Belediye unvanı ile bir ilke imza attıklarını, desteklerinden dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiklerini kaydetti.

POLAT: TÜRKİYE’NİN İLK BEBEK DOSTU BELEDİYE UNVANINI ALMIŞTIR

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat ise bir ülkenin gelişmişlik parametreleri arasında yer alan anne ve bebek ölüm oranlarının önemine vurgu yaparak, anne ve bebek ölüm oranlarının düşük olmasının o ülkenin gelişmişlik düzeyini gösterdiğini ifade ederek, “Türkiye olarak bu noktada çok iyi bir seviyedeyiz. Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Kuruluşları Programı kapsamında Türkiye’nin ilk Bebek Dostu Belediye unvanını almıştır. Bu ilin sağlık Müdürü olmaktan dolayı mutluyum. Çalışmalara gösterdiği hassasiyetten dolayı Belediye Başkanımız Mücahit yanılmaz ve ekibini tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

YANILMAZ: ELAZIĞ BİR İLKİ DAHA KAZANDI

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türkiye’de ilkleri hayata geçirerek, Elazığ’ı her alanda bir adım öne taşımanın gayreti içinde olduklarının altını çizerek, “Türkiye’de mevcut 1397 belediye arasından Bebek dostu Belediye seçilen ilk belediyeyiz. Elazığ’ımıza hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde hayata geçirilen Anne Üniversitesi’nin 5.’sini Elazığ’da açtık. Annelerimize çocuk sağlığından mutfak kültürüne, beslenmeden iletişime her alanda destek dağladık, Aile Danışma ve Eğitim Merkezimiz danışmanlık ve rehberlik hizmetiyle hemşehrilerimize destek sağlıyor.” Diye konuştu. Anne sütünün önemine vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Annelerimize gereken bilgilendirmenin yapılması noktasında İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarımızın desteği ile önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Kurumumuz bünyesine Emzirme Odası oluşturduk. Tüm çalışmalarımızın neticesinde aldığımız Türkiye’nin ilk ‘Bebek Dostu Belediye’ unvanı şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

KOYUNCU: İLKLERİN BELEDİYESİ

Elazığ Vali Vekili Uhud Emre Koyuncu ise insan sağlığının ve daha da ötesinde çocuk ve bebek sağlığının önemine vurgu yaparak, “Sağlıklı nesillerle gelecekte daha güzel çalışmalara imza atılacaktır. Bunun içinde annelerimizi daha da bilinçlendirmemiz gerekir. Anne sütünün önemini anlatmamız gerekir. Elazığ bu alanda altın standarda erişmiştir. İlklerin Belediyesi olarak Elazığ Belediyemiz de yerini almıştır. Bu nedenle Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’ı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Program sonunda İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat tarafından Başkan Yanılmaz’a “Bebek Dostu Belediye Beratı” verildi. Vali Vekili Koyuncu ise Elazığ Belediyesi’nin sosyal projeleri nedeniyle Başkan Yanılmaz’a Teşekkür Plaketi verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükrü
Şükrü - 2 yıl Önce

Elazığdaki hiçbir kaldırımı bebek arabaları kullanamadığı için mi verdiler bu belgeyi. Gazi caddesinde yaya geçit çizgisi var ama rampa yok. Tüm kaldırımlar bu şekilde. Bebek arabasıyla sokaklara caddelere çıkamaz olduk. Her kaldırımın iniş ve çıkışına rampa yapın. Engelli olanlara Allah yardım etsim.

SIRADAKİ HABER

banner7