Elazığ Belediyesi Duyurdu; 24 Saat Su Kesintisi Yaşanacak

Karşıyaka Mahallesi’nde TOKİ tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde su ana terfi hattında gerçekleştirilecek deplase hattı çalışmaları nedeniyle su kesintisi yaşanacak. 3 Temmuz cuma günü saat 07.00 itibariyle başlayacak su kesintisi, 4 temmuz cumartesi günü saat 07.00 itibariyle sona erecek.

Elazığ Belediyesi Duyurdu; 24 Saat Su Kesintisi Yaşanacak

Elazığ Belediyesi, Karşıyaka Mahallesi’nde TOKİ tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde su ana terfi hattında gerçekleştirilecek deplase hattı çalışmaları nedeniyle 24 saat su kesintisi yaşanacağı duyuruldu.

Yapılan açıklamada; “Şehrin depreme hazırlıklı bir kimlik kazanması yönünde başlatılan kentsel dönüşüm projeleri doğrultusunda Karşıyaka Mahallesi’nde yürütülen konut inşa sahasından geçen ve şehrin su ihtiyacının temin edildiği p2 ve p3 pompa istasyonları bağlantısı sağlayan ana terfi hattının 500 metre uzunluğundaki bölümüne ilişkin deplase çalışması zorunlu hale gelmiştir” denildi.

Açıklamada, “TOKİ tarafından yürütülen konut inşa sahasından geçen su ana terfi hattındaki deplase çalışmaları, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince ivedilikle yürütülecektir. Çalışmalar nedeniyle şehir genelinde 3 Temmuz Cuma günü saat 07.00 itibariyle başlayacak su kesintisi, 4 Temmuz Cumartesi günü saat 07.00 itibariyle sona erecektir.

4 Temmuz Cumartesi günü saat 07.00 itibariyle yeniden şehir geneline su verilmeye başlanacaktır. Su kesintisi nedeniyle vatandaşlarımızın gerekli tedbirleri almalarını rica ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2020, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum23
Yorum23 - 2 ay Önce

Zaten hemen hergun kesik alıştık buna

23
23 @Yorum23 - 1 ay Önce

DAHA SABAHI BEKLEMEDEN AKŞAMDAN KESTİLER SUYU BU NASIL BELEDİYECİLİK..

Arzu ercan
Arzu ercan - 2 ay Önce

Zaten suları ız sürekli kesiliyor. Sıkıntı yaşıyoruz. Ne olacak halimiz. Kesilmesini istemiyoruz.

Aa
Aa - 2 ay Önce

1 haftadir camurlu su akiyor zaten onuda kesin tam olsun. Bitmeyen bu su sorunu ne olacak hep sular yok

nermin
nermin - 2 ay Önce

Elazığ belediyesini kınıyorum .İzzet paşa mahallesi sakini olarak. Yeter artık bu kadar. Deprem bir dert, Korona bir dert ,Hepsinden beteri yıllardır süren su kesintisi en önemli dert. Hayatımızı zehir eden belediye ne iş yapar bilemiyorum . Bir bilen açıklasın.

MEHMET
MEHMET - 2 ay Önce

Basın boş beleş işlerle uğraşacağına bu konuya el at.Çözerse basın bu işi çözer. nice belediye başkanları geldi çözemedi.Böyle belediye düşman başına.Su taşımaktan elazığ kamburu olduk.

Yunus
Yunus - 2 ay Önce

Bu sorun yılardır çözülmüyor. Tek çare bu şehri terk etmek.Bu zihniyet var olduğu sürece bu sorun çözülmez.Kimler geldi kimler geçti hiç birisi bir şey yapmadı.

HATİCE
HATİCE - 2 ay Önce

YAZIKLAR OLSUN .GEVUR BİLE BUNU YAPMAZ.BİR GÜNDEN BAHSETMİYORUM HER GÜN AYNI SORUM ........................

Erkan
Erkan - 2 ay Önce

Elazığ neden göç verdiği belli oluyor.İnsanı hayatından bezdiren bir belediye olduğu için.Yıllardır bu sorun var.Çözüm havada su döğüyorlar.


SIRADAKİ HABER

banner7