Elazığ Belediyesi Engelli Vatandaşlara Destek Oldu

Elazığ Belediyesi sosyal belediyecilik ilkesiyle yürüttüğü çalışmalar doğrultusunda, 30 adet akülü tekerlekli sandalye, 20 adet tekerlekli sandalye, 10 adet yürüteç ve 6 adet koltuk değneğini ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Elazığ Belediyesi Engelli Vatandaşlara Destek Oldu

İnşasına başlanan Engelsiz Yaşam Merkezi başta olmak üzere engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıran çalışmalarını sürdüren Elazığ Belediyesi, talepler doğrultusunda engelli bireylere yönelik desteklerini sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi, Hollanda’da yaşayan iş adamlarıyla işbirliğine giderek engelli vatandaşların yaşamlarına katkı sağladı.

Hollanda’da yaşayan iş adamları tarafından temin edilen 30 adet akülü tekerlekli sandalye, 20 adet tekerlekli sandalye, 10 adet yürüteç ve 6 adet koltuk değneğinden oluşan ekipmanları taşıyan tır, malzemeleri Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısına teslim etti.

Hayır Çarşısı tarafından teslim alınan medikal malzemeler, talepler çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

ARSLAN: 66 KİŞİYİ SEVİNDİRECEĞİZ

Malzemeleri Hayır Çarşısına teslim eden iş adamı Harun Arslan, Hollanda’da yaşayan Elazığlı iş adamları ile bir araya gelerek bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Belediye Başkanımız bize gereken desteği sağladılar. 66 adet araç getirdik. 66 kişiyi sevindireceğiz. Tohum nasıl toprağa emanetse, engelli kardeşlerimiz de topluma emanettir. O yüzden bizler sahip çıkacağız. Biz vesile olduk gerisini de başka vatandaşlarımız getirecektir.” diye konuştu.

Akülü aracını teslim alan vatandaşlar da, sağlanan destekten dolayı teşekkür ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Serkan
Serkan - 2 yıl Önce

Başkanımıza teşekkür ederiz ama tüm engellir hatırlarsın ve engelli oto parklarina acilen bir çözüm istiyoruz .Ne yazikki sözde sağlam olan ama ruhen engelli olan vatandaşlar dubalarımızı kasti olarak kırıyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109