Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı

Elazığ Belediyesi’ne ekonomik anlamda katkı sunacak projeler arasında yer alan Güneş Enerji Santrali (GES) projesinin ilk etabı tamamlanarak faaliyete geçti.

Elazığ Belediyesi Güneş Enerji Santrali Elektrik Üretmeye Başladı

Mürü (Yünlüce) köyü Akpınar mevkiinde yapılan ve 990 kWe gücündeki fotovoltaik panel kapasitesine sahip arazi uygulamalı güneş enerji santralinin kurulum çalışması tamamlanarak üretime geçildi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın talimatlarıyla başlatılan ve kendilerinin de yakından takip ettiği çevresel bir yatırımı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. 19.000 m² alan üzerine inşa ettiğimiz ve yılda 1 milyon 800 bin kilowatt saat elektrik üretecek GES (Güneş Enerji Santrali) projemiz faaliyete başladı. Bu projemize ek olarak yine Şahinkaya mevkiinde 5 megawatt kapasiteli yeni bir GES projemiz için çalışmalarımız devam ediyor. Bu projemizin de 2022 yılında ihalesini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımızın tüm şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Huzeyfe
Huzeyfe - 2 ay Önce

Harika ,acaba maliyeti ne oldu.Buna uygun kıraç çok arazi var yayinlastirilmali.

Emlakçı
Emlakçı - 2 ay Önce

Benimde niyetim var elektirike çok zam geldi gaça takılar bunu

Serkan
Serkan - 2 ay Önce

Keşke şehrin tüm elektrik akımını karşılayacak bir proje olsa hemdaha ucuz olur faturalar hemde para bu şehre harcanır.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109