Elazığ Belediyesi İddialarla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Belediyesi; 3 ay süresince su tüketim bedeli alınmamasına ilişkin bu döneme ait su tüketiminin faturalandırıldığına dair iddiaların gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Elazığ Belediyesi İddialarla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Belediyesi tarafından su tüketim bedelleriyle ilgili oluşan iddialara cevap verildi.

 

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle;

“MESKENLERDEN AYLIK 25, TİCARETHANELERDEN AYLIK 20 TON SU TÜKETİM ÜCRETİ ALINMADI”

24 Ocak’ta Sivrice merkezli yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından vatandaşlarımıza destek sağlamak amacıyla Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’nın önerisi çerçevesinde, Belediye Meclisi’nce alınan karar doğrultusunda, 24.01.2020-24.04.2020 tarihleri arasında üç ay süresince meskenlerden (akıllı sayaçlar dahil) aylık 25 ton olmak üzere toplam 75 ton, ticarethanelerden ise aylık 20 ton olmak üzere toplam 60 ton su tüketim ücreti alınmamıştır.

 

“ELAZIĞ BELEDİYESİ’NE BAŞVURUDA BULUNMALARI İÇİN GEREKLİ BİLGİLENDİRME YAPILMIŞTIR”

24.04.2020 tarihinden itibaren gerçekleştirilen sayaç okuma işlemi sonucunda bu döneme ait faturalandırma yapılmazken, evde bulunmamaları nedeniyle su sayaçlarındaki endeksleri okunamayan vatandaşlar için de Elazığ Belediyesi’ne başvuruda bulunmaları için gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Ancak bu süre zarfında su endeksine ilişkin Belediyemize başvurmayan vatandaşlarımız için de yine sosyal belediyecilik ilkemiz çerçevesinde konu Temmuz ayı Belediye Meclis görüşmelerinde gündeme getirilecektir.

 

“İDDİALAR HAKSIZ VE GERÇEK DIŞIDIR”

Vatandaşımıza destek sağlamak adına alınmış bu karara rağmen ortaya atılan iddialar, tamamen haksız ve gerçek dışıdır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığlı
Elazığlı - 8 ay Önce

İddialar tamamen gerçektir. Çevremizde 5. Ay için 200 TL altında su faturası gelen hiçkimse yoktur. Üç ay ücretsiz dendi üç ay sonunda toplu olarak fatura edildi. Siz de medya olarak vatandaşın durumunu anlamadan bilmeden yayınlıyorsunuz.

23 Elazığ
23 Elazığ @Elazığlı - 8 ay Önce

Sayaçlar okunmadı. Hiç bir bilgilendirme kesinlikle yapılmadı 190 TL fatura geldi ve bizimle aynı durumda birçok komşumuz var.

Hak sahibi
Hak sahibi - 8 ay Önce

Bizim faturalarda da düşülmedi bilgikendşrme yapmışlar kimsenin haberi yok sorun değil öderiz ama seçim zamanı da biz jest yaparız

Nt 23
Nt 23 - 8 ay Önce

Belediyemiz 3 ay suyu bedava verdi. Benim akıllı sayac tı kartıma 75 ton ucretsiz su yüklendi.Belediyemize teşekkür ediyorum. Lütfen haksızlık yapmayın

İnsaf
İnsaf - 8 ay Önce

3 ay fatura okunmadı evet geçen gelip okumuşlar 130 küsür fatura çıkarmış. Neresi gerçek dışıymış fatura bende inanmayan gelip baksın.yazıklar olsun

Fuat
Fuat - 8 ay Önce

Allah razı olsun başkanımızdan.

Yb
Yb - 8 ay Önce

Elazığ belediyesi halkına gereken desteği vermiştir.kim ne diyorsa desin .

Serkan
Serkan @Yb - 8 ay Önce

faturayı önüne koyarım,bakalım ne diyeceksin

Erman
Erman - 8 ay Önce

Iddalar tamamen yalandır. 3 ay boyunca fatura gelmedi. 3 ayın sonunda tüketim aşımından dolayı 15 tl fatura geldi. Aksi yalandır. Elazığlı yalan söylememeli.

ali
ali @Erman - 8 ay Önce

Faturayı göstersem

Celal duraz
Celal duraz - 8 ay Önce

3 ay sayaçlar okunmadi 3ayın sonunda okndu 75 ton düşüldü başkanımdan ALLAH razı olsun . Daha ne olsun

Serkan
Serkan @Celal duraz - 8 ay Önce

DÜŞÜM HYAPILMADI. ne bilgilendirme apıldı,ne de düşüldü


SIRADAKİ HABER

banner7