Elazığ Belediyesi İmar Kararının İptali İçin Bir Üst Mahkemeye İtirazda Bulundu

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, imar planının iptali için Elazığ 1. İdare Mahkemesi’ne açılan davada verilen yürütmeyi durdurma ara kararının iptali için bir üst mahkemeye itiraz yapıldığı duyuruldu.

Elazığ Belediyesi İmar Kararının İptali İçin Bir Üst Mahkemeye İtirazda Bulundu

Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanarak yürürlüğe alınan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için daha önce Elazığ 1. İdare Mahkemesi’nde açılıp devam eden kararla ilgili Gaziantep Bölge İdare Mahkemesi’ne itirazda bulunulduğunu Elazığ Belediyesi tarafından açıklandı.

ELAZIĞ BELEDİYESİ: HALKIMIZIN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI ADINA GEREKLİ ÇALIŞMALARA İVEDİLİKLE BAŞLANMIŞTIR

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “11.05.2020 tarih ve 2020/63 Sayılı Elazığ Belediye Meclisi kararıyla onaylanıp yürürlüğe giren 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planının iptali için TMMOB Şehir Plancıları Odası tarafından Elazığ 1. İdare Mahkemesi'nde açılan ve devam eden davada bazı usuli ve şekli sebeplerden dolayı İmar Planı'nın yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir. Mahkemenin imar planın yürütülmesinin durdurulmasına ilişkin ara kararının iptali için Gaziantep Bölge İdare Mahkemesine yasal itirazlar yapılmış olup, hukuki süreç devam etmektedir. Belediyemizce, halkımızın mağduriyet yaşamaması adına gerekli çalışmalara ivedilikle başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 18:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 gün Önce

Elazığ I rezil etmek için gelmiş bunlar, Mücahit beyin imar görüşü doğruydu Büyükşehir havası oluşmaya başlamıştı şehirde, vizyonsuz kapasitesiz ilimden Mühendislikten habersiz dar görüşlü bir kadro Elazığ bölgesinde geri plana düşürdü rezil ettiler güzelim Elazığ ımızı, sahipsiz Elazığ.

İmar rezaleti
İmar rezaleti - 3 gün Önce

Katı düşürüp yollara kaldırımlara bina yaptıran bir Belediye şehirin geleceğini karartıyor. Yanılmaz ı en fazla yıpratan imardı şimdi imarın beteri var. İmamefenndi bulvaı biri 15 kat biri 5 kat biri 8 kat, karayolları karşısı ller bankası eski yeri gibi birçok bölgede kaldırımlara bina yaptırılıyor. Şehir yolları daraltılıyor.

Başkanın ayağını kaydırıyorlar
Başkanın ayağını kaydırıyorlar @İmar rezaleti - 3 gün Önce

Yolları daraltıp deprem fırsatını heba edenler malesef başkanın etrafındaki insanlardan oluşuyor.. sene olmuş 2021 yılı yolları daraltan bir insana hiçbir Allahın kulu sahip çıkmaz güvenmez liyakatli ve vizyoner bulmaz.. daha herkeste jeton düşmedi yolları daraltan binalar yükseldikçe millet iyice homurdanmaya başladı... bir şehir planlamacısı çıkardılar tv ye bu gün adam bildiğin şehrin önündeki en büyük engellerden paçalarından vizyonsuzluk akıyor. Merkez mahalelerde yolları daraltmak için ve buna milleti ikna etmek için kendini yırttı. Bilmediği şey millet süslü konuyu değiştiren laflarına değil trafikte kaldığı süreye geçtiği yolları daraltan binalara bakar... yazık adamın siyasi kariyerini bitirdiler bu planın sahibi bir insanın bir daha seçilmesi imkansız .. akıl hocaları da bunlar..

Eyi oliiii...eyiiioliii..size müstehak...en iyi belediye bence
Eyi oliiii...eyiiioliii..size müstehak...en iyi belediye bence @İmar rezaleti - 3 gün Önce

Çok eyi bir beledye kıskanmayın

mert
mert @İmar rezaleti - 3 gün Önce

iyi oluyor hakediyoruz.

Yusuf
Yusuf - 3 gün Önce

Katı düşür yolları daralt dip dibe Kıç kıça köy evi, köy muhtarı olamayacakları Büyükşehir kapasitesindeki ile Belediye Başkanı yaparsan olacağı bu işte.

Allah için şu diyarbakır gezin
Allah için şu diyarbakır gezin - 3 gün Önce

Gidip şu diyarbakır gezin lütfen adamlarda ne şehircilik var

Kral 23
Kral 23 - 3 gün Önce

Mücahitin imarı doğeuydu sahin siktin elazıği hakkım helal değil imsr 12 kat 15 kat 10 kat olmalı diyarbskir malatyaya gidin görün imarı kaldırimlara yapilan evler yoları daraltandan tarihçiden imsr değil bok olmaz istasyon görün harabe 8 yada 12 verilse bitmişti aynı şekilde abdullahpaşa 12 kat verilse bitmişti mustafapaşa rüstempaşa sürsürü bitirildi şehrin en iyi yerleri köye döndürüldü

Senak23
Senak23 - 3 gün Önce

Yahu şu memleket de hiç standart bir uygulama olmaz. İkili ilişkileri iyi olan müteahhit parayı da bastırıp 12 kat imar alırken 30 metre ilerideki in ne günahı var 4 kat imar veriliyor. Bu nasıl vizyon bu nasıl çifte standart. Bu adalet ne zaman herkese eşit olacak, hepmi güçlüden yana olacak insanımız.... Ahirette adalet sağlanacak görüşürüz....

İrfan
İrfan - 3 gün Önce

Belediye 10 tane doğrusunu imarda yaptığı yanlışlara feda ediyor. Belde Belediyeciliği anlayışıyla kent yönetilmeye kalkışıldığında ortaya Deprem fırsatının heba edildiği şehir trafiğini boğan yeşil alanları park alanlarını ortadan kaldıran Muratpaşa (Eski ismi Mustafapaşa) mahallesi gibi ucube bir kentsel dönüşüm modeli, elsyum gibi her bloğu farklı yükseklikte estetikten yoksun amerikan traşı yapılar ortaya çıkıyor

Adaletsiz olduğunuz tescillendi.
Adaletsiz olduğunuz tescillendi. - 3 gün Önce

Bir mahkeme neden yürütmeyi durdurma kararı verir? Adaletsiz hukuksuz şler yapıldığı içn...Fıs çıktınız...ilahi adalet size saracak...daha çok soracak...


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109