Elazığ Belediyesi: Kış Şartları İçin Hazırlıklar Tamam

Elazığ Belediyesi, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte olası mevsimsel sorunlara karşı gerekli hazırlıkları tamamladı.

Elazığ Belediyesi: Kış Şartları İçin Hazırlıklar Tamam

Gerçekleştirilen çalışma doğrultusunda oluşturulan kriz masası bünyesinde şehir merkezi 9 bölgeye ayrılarak, etkin ve hızlı bir müdahale için şehir olası kış olumsuzlukları için hazır hale getirildi.


Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu bir kış geçirmeleri için gerekli hazırlıklar tamamlanmıştır. Bu çerçevede araç filomuzu güçlendirdik, mevcut araç filomuzun gerekli bakım onarım çalışmalarını tamamladık.

11 adet greyder, 8 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 5 adet arazöz (solisyon atmak için), 20 adet kamyon, 5 adet kamyonet, 4 adet yükleyici-kazıcı kepçe, 5 adet loder yükleyici olmak üzere toplam 58 adet iş makinesi ve tuzlama araçları ile kış şartları için hazırız. Ayrıca buzlanma ile mücadelede kullanmak üzere bin 600 ton tuz ve 420 ton solüsyon stoklarımızda yer almaktadır. Araç filomuz ve ekiplerimizle kış şartlarına hazırız.” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 5 ay Önce

Her sene aynı açıklama ama kar yağdığı zaman ortalık 56.Çaydaçıra mahallesinde geçen sene vatandaş işine gidemiyordu kar yağdığı zaman. Belediye otobüsleri bile çalışamıyordu. Bu sene şehrin dört bir yanındaki dağlara yeni tokiler yapıldı. Haydi görelim sizi. O dağlara araçlar nasıl çıkacak.

Haklı
Haklı @. - 5 ay Önce

Geçen sene kar yağdığında çaydaçıra mahallesindeki kar akşama doğru kürendi.24 saat çalışması gereken birim gece uyuyordu herhalde. Normal belediyelerde geceden yol açılır tuzlama yapılır. Sabah mesai saati tüm yollar açık olur.

gakgo
gakgo @. - 5 ay Önce

çok güzel bir söz sana %100 katılıyorum

SIRADAKİ HABER

banner103