Elazığ Belediyesi Otobüsleri Tekrar Özelleştiriliyor mu?

Yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Elazığ Belediyesi tarafından satın alınmış ve tüm otobüslerin işletmesi belediyeye geçmişti. Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, otobüslerin tekrar özelleştirileceğini duyduklarını ifade ederek Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na seslendi.

Elazığ Belediyesi Otobüsleri Tekrar Özelleştiriliyor mu?

Elazığ’da şehir içi toplu ulaşımı sağlayan Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri geçtiğimiz süreç içerisinde şahıslardan satın alınarak Elazığ Belediyesi bünyesine geçirilmişti.

Yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı Elazığ Belediyesi otobüslerin tamamını kendisi işletmeye başlamıştı.

Elazığ Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, bugün gerçekleştirilen Kent Konseyi toplantısında halk otobüslerine değindi. Başkan Ergen, otobüslerin Elazığ Belediyesi tarafından tekrar özelleştirileceğini duyduklarını ifade ederek bu özelleştirilmenin yapılmaması gerektiğini ifade etti.

“ELAZIĞ BELEDİYESİ TARAFINDAN SATIN ALINMIŞTI”

Kent Konseyi Başkanı Murat Ergen, “Elazığ’da daha önceki dönemlerde özel halk otobüsleri çalışıyordu. Özel halk otobüslerinin çalıştığı dönemlerde halk otobüs şoförlerimiz ne yazık ki 65 yaşında belgeye sahip insanları ücretsiz taşımayı reddetmiş ve bununla ilgili bazı eylemlerde yapmışlardı. Bunun üzerine belediye; halk otobüslerinin özel olanları satın almıştı. Ve bütün halk otobüslerini kendisi çalıştırmaya karar vermişti ve belediye otobüsü niteliğine sokmuştu” dedi.

“OTOBÜSLERİN ÖZELLEŞTİRİLMEMESİ ÇAĞRISINDA BULUNUYORUZ”

Başkan Ergen; “aldığımız duyumlara göre belediye otobüslerinin özelleştirme sürecinde olduğunu, bununla ilgili bir çalışma yapıldığını ve belediye otobüslerinin tekrar halk otobüslerine dönüştürüleceği konusunda önümüzdeki günlerde bunun meclise geleceği konusunda birtakım duyumlarımız var. Biz buradan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları Bey’e çağrıda bulunuyoruz. Geçmişte yaşanan sıkıntıları göz önüne alarak, 65 yaşındaki vatandaşlarımızın da engelli vatandaşlarımızın da yine otobüslere ücretsiz binen diğer grupların da öğrencilerimizin de mağdur olmaması adına belediye otobüslerinin belediye bünyesinde kalmasını ve belediyemiz tarafından çalıştırılmasını özeleştirilmemesini buradan Kent Konseyi olarak hasetten arz ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 18:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
İ
İ - 3 yıl Önce

Şehir birilerinin elinde maskara olmuş
isteyen istediği gibi dönderiyor. Mücahit yanılmaz milyonlarca lira para ödeyip hatları otobüsleri satın aldı. Şimdiki belediye yönetimi de tekrar özele satılığa çıkarıyor. Sonraki dönem belediye başkanı da tekrar satın alır.

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Elazığ'da zaten ogrenciler cok fazla ve ulaşım sorunu mevcut bir otobusu 20 dk bekledigimi biliyorum birde 50 otobusu Satıcaklar Allah İyi Etsin Ne diyeyim

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109