Elazığ Belediyesi, Pazartesi Pazarında Temizlik ve İlaçlama Çalışması Yaptı

Elazığ Belediyesi tarafından Pazartesi pazarı bölgesinde temizlik yapıldı.

Elazığ Belediyesi, Pazartesi Pazarında Temizlik ve İlaçlama Çalışması Yaptı

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Pazartesi Pazarı bölgesinde kapsamlı temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Belediyeye bağlı ekipler; pazar alanında çöp toplama ve mıntıka temizliği gerçekleştirirken görüntü kirliliği oluşturan atıkları da aldı. Daha sonra da ekipler vatandaşların daha temiz bir güne başlaması için vakumlu arazöz araçlarla alanı yıkadı.

“HAŞERELERİN ÜREME NOKTALARI İLAÇLANIYOR”

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise pazar alanındaki temizlik çalışmalarının ardından sinek ve her türlü haşerenin üremesini engellemek için ilaçlama çalışmalarını gerçekleştirdi.

“HAFTANIN HER GÜNÜ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte her hafta farklı mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz kapsamlı mahalle temizlik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ayrıca hava sıcaklıklarının yükselmeye başladığı bu aylarda sinek ve haşere ile larva döneminden itibaren ciddi mücadeleler veriyoruz. Bu nedenle Veteriner İşleri Müdürlüğü’müz de planlanan çalışmalar doğrultusunda haftanın her günü ilaçlama çalışmalarına devam ediyor” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109