Elazığ Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Park Ve Bahçelere Mama Bırakıyor

Elazığ Belediyesi, Korona virüs salgınıyla mücadelede alınan tedbirler doğrultusunda insanların büyük çoğunluğunun evde olması sebebiyle sokakta yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için şehrin farklı noktalarındaki beslenme alanlarına düzenli olarak yiyecek bırakıyor.

Elazığ Belediyesi Sokak Hayvanları İçin Park Ve Bahçelere Mama Bırakıyor

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il Valiliğine Korona virüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için gönderdiği genelge doğrultusunda park ve bahçelerde bulunan kedi ve köpek kulübelerine mama bırakıldı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, Valilik ve Kaymakamlıklar koordinasyonunda; yerel yönetimler, Tarım ve Orman İl Müdürlükleri ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği sağlanarak başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli olarak mama, yem, yiyecek ve su bırakılması istendi.

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir genelinde bulunan park ve bahçelere yeni kedi köpek evleri yerleştirilirken, küçük can dostları için de hem bu noktalara, hem de diğer yaşam alanlarına mama bırakıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 4 ay Önce

KÜÇÜK BİR KEDİYİ TUTMUŞLAR REKLAM YAPACAZ DİYE NE SOSYAL MESAFE KURALI KALMIŞ NE HAYVANA SAYGI BIRAK YEMİNİ HAYVANIN GİT O YER ZATEN. İYİLİĞİ ALLAH İÇİN YAP REKLAM İÇİN DEĞİL.

SIRADAKİ HABER

banner7