Elazığ Belediyesi’nden “Bereket Sofrası”

Elazığ Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Daha önceden ‘Sende Uzat’ elini diyerek Hayır Çarşısı ile ailelere gıda, giyecek, beyaz eşya desteğinde bulunan Elazığ Belediyesi, şimdi ise evinde yemek pişiremeyecek durumda olan yaşlı, engelli, bakıma muhtaç vatandaşlara her gün sıcak aş ikramında bulunuluyor.

Elazığ Belediyesi’nden “Bereket Sofrası”

Elazığ Belediyesi, “Bereket Sofrası” sloganıyla hayata geçirdiği yeni projeyle kimi-kimsesi olmayan vatandaşlara destek olurken, her gün sıcak aş ikramını alan vatandaşlar, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a hayır dualarını eksik etmedi.

“VATANDAŞIMIZIN EVLERİNE KADAR GİDİP SICAK YEMEK VERİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “ Biz Belediye olarak fakirin, fukaranın, garibanın yanındayız ve yanlarında da olmaya devam edeceğiz. Sosyal belediyecilik anlayışımızdan hareketle, gezici ekibimizle her gün onlarca ihtiyaç sahibi vatandaşımızın evlerine kadar gidip sıcak yemek veriyoruz.

“KOMŞUSU AÇ İKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

Elazığ Belediyesi olarak yeni bir hizmeti daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz diyen Başkan Yanılmaz, “Elazığ’ımızda “Bereket Sofrası” adı altında yaşlı, engelli ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşlarımıza Elazığ Belediyesi olarak evlerine kişi sayısı kadar her gün sıcak yemeği biz götürüp evlerine teslim ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde hijyenik ortamlarda hazırlanıp pişirilen ve paketleme akabinde de sıcak bir şekilde evlerine teslim edilen yemekler günlük dağıtılacak. Yemek yapamayan engelli, yaşlı, hasta olup yemek getiren kimsesi olmayan bütün hemşerilerimize biz Elâzığ Belediyesi olarak sahip çıkacağız ve onların yemeklerini bizler vereceğiz. Bu durumda olan hemşerilerimiz 153 Beyaz Masa’yı aradıklarında hem kişi sayısını, hem adreslerini bıraktıklarında bizim listemize girmiş olacak ve biz onlara yemeklerini ulaştırmış olacağız. Burada paketlenen yemeklerimizi thermoboxlara koyuyoruz. Thermoboxlardaki yemeklerimiz yaklaşık 8 saat kadar sıcak kalıyor ancak biz bunları 2-3 saat içerisinde hemşerilerimize ulaştırmış oluyoruz. Yemek yapma imkânı olmayan bütün hemşerilerimize belediyemizin sunmuş olduğu yemekler afiyet olsun şifa olsun diyoruz” dedi.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7