Elazığ Belediyesi’nden Şehir Genelinde Kapsamlı Temizlik

Elazığ Belediyesi, temiz bir Elazığ için şehir genelinde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi’nden Şehir Genelinde Kapsamlı Temizlik

Bir yandan rutin temizlik çalışmalarına devam eden ekipler bir yandan da belirlenen program dâhilinde özellikle trafik ve yaya yoğunluğunun fazla olduğu merkez mahallelerde kapsamlı temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. 

ÇARŞI MAHALLELERİ YOĞUNLUĞUN EN AZ OLDUĞU SAATLERDE TEMİZLENİYOR

Bütün araç ve ekipmanlarıyla birlikte gün içerisinde çöp toplama, mıntıka temizliği, çevre ve görüntü kirliliği oluşturan atıkların alınması gibi rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra akşamda çarşı mahallelerini özenle temizleyen ekipler, esnaf ve vatandaşların daha temiz bir güne başlaması için şehir merkezinin her noktasını detaylıca yıkıyor. 

SOKAK, ÇEŞME VE DURAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR 

Ana arterler, sokak, kaldırım ve parklar hem süpürülerek hem de yıkanarak temizleniyor. Vatandaşların sıklıkla kullandığı otobüs durakları, çöp konteynerleri ve çeşmeler ise 80 derecelik buharlı araçlar ile yıkanarak hijyenik hale getiriliyor.  Ekipler ayrıca mahallerde bulunan camilerin iç ve dış mekânları ile diğer  bölümlerini de ilaçlı sularla temizleyerek mikroplardan arındırıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2022, 15:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sahipsiz Elazığ
Sahipsiz Elazığ - 2 hafta Önce

Tamam anladık yine kaldırımları yikiyorsunuz yazda geldi kaldırımları söküp tekrar yaparsınız çiçek ekersiniz devamlı gördüğümüz şeyler yani hiç şaşırmıyorum sorsalar belediye çok iyi çalışıyor derler bunu söyleyen kendi yandaslari

Rıfat
Rıfat - 2 hafta Önce

Temizlik yapsın tamamda. Ara sokaklar köstebek yuvası bir çukurdan kaçmak istesen iki çukura birden düşüyorsun. Hele önce şu çukurları kapatın suyla temizliğiz orda kalsın

SIRADAKİ HABER

banner109

banner117