ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN TEMATİK PARKLAR

Elazığ Belediyesi tarafından oluşturulan 5 adet tematik park, Hilalkent, Abdullahpaşa (2), Aksaray ve Fevzi Çakmak mahallelerinde hizmete sunuldu.

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN TEMATİK PARKLAR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın daha kaliteli yaşanabilir bir Elazığ hedefi doğrultusunda 11 ana başlıktaki 100 projesi kapsamında kent estetiğine değer katan çalışmalar devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda Hilalkent Mahallesi girişinde yer alan park ıhlamur ağaçlarıyla bütünleşti. Çalışmalar çerçevesinde 52 adet ıhlamur ağacı toprakla buluşturuldu.

Abdullahpaşa Mahallesi Lokman Tasalı Parkı’na 24 adet Çınar ağacı, yine Abdullahpaşa Mahallesi Elma Park’a da 62 adet süs elması ağacı dikimi gerçekleştirildi.

Aksaray Mahallesi Fevzi Çakmak Sokak’ta bulunan park alanına 18 adet Çınar yapraklı dut ağacı dikimi, Fevzi Çakmak Mahallesi Ehlibeyt Cemevi yanında bulunan park alanına da 17 adet Çınar ağacı dikimi gerçekleştirildi.

Ağaç dikim çalışmalarının yanı sıra peyzaj, çevre düzenleme, çim serimi ve aydınlatma çalışmaları gerçekleştirilen park alanları çeşitli donatılarla zenginleştirilerek, hizmete sunuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahadır
Bahadır - 1 yıl Önce

İç yürüme yolları ve Kenarda bulunan kaldırımlar göze Hoş görünmüyor. Daha özenli ve estetik yapılabilirdi. Park ve Bahçeler de sıkıntı var demek ki,

Gökçe Bektaş
Gökçe Bektaş - 1 yıl Önce

Parklara da ihtiyaç var evet ama öncelikli ve zaruri olan ihtiyacımız su. Şehir merkezinde istisnasız hergün sular kesik. 185'i arıyoruz arıza var diyip kapatıyorlar. Bu kadar arıza olması imkansız. Yıl olmuş 2020, Elazığ Belediyesi hâlâ su vermekten aciz.. Herkes işini doğru yapsa, arıza da olmaz bahaneler de..

SIRADAKİ HABER

banner103