Elazığ Belediyesi’nden Toplu Taşımada Yeni  Düzenleme!

Elazığ Belediyesi, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar ile hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle toplu taşıma seferlerinde düzenlemeye gitti.

Elazığ Belediyesi’nden Toplu Taşımada Yeni  Düzenleme!

Kademeli Normalleşme Süreci kapsamında 2 Nisan Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 5 Nisan Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma yasağı nedeniyle toplu taşıma araçları, cumartesi ve pazar günü yeniden düzenlenen sefer saatleri üzerinden hizmet verecek.

“İKİ SAATTE BİR SEFER DÜZENLENECEK”

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; ‘Kademeli Normalleşme Süreci kapsamında Yüksek Risk grubu kategorisinde yer alan  şehrimizde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı nedeniyle toplu taşıma sefer saatleri yeniden düzenlenmiştir. Bu doğrultuda   ‘Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler’ listesinde yer alan vatandaşlarımız için 07.00-18.00 saatleri arasında merkez mahallelerden her iki saatte bir sefer düzenlenecektir. 

“MSÜ SINAVINA GİRECEK ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ”

Ayrıca, 4 Nisan Pazar günü Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılacak olan 'Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ)’na katılacak öğrencilere, sınav noktalarına ulaşımlarında kolaylık sağlamak amacıyla Elazığ Belediyesi tarafından ücretsiz ulaşım hizmeti sunulacaktır. Sınava girecek olan öğrenciler sınav giriş belgelerini ibraz ederek toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabileceklerdir.’ denildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bbb
Bbb - 3 hafta Önce

Önce otobüs şöförlerini eğitime almak lazım. Devletin malıyla trafikte ne kural bilirler ne başkabişey. Sağdan vurup geçerler soldan vurup geçerler.

Otobüs şöförlerine yazık
Otobüs şöförlerine yazık - 3 hafta Önce

Her gün yüzlerce insanlarla uğraşıyorlar bi kac kendini bilmez de hemen egitim verin yazar acaba siz onların yerinde olsaydınız ne yapardınız diye düşündünüzmüş

Belediye
Belediye - 3 hafta Önce

Zaten işiz gücüz şoförler biride çıkıp demiyorki bu trafikte bu psikoloji si bozulmuş halkla içi içeler evde bi karıya laf geçiremeyen adam şoföre laf söyler karıya ağzını açamayan adam şoföre açar

Bbb
Bbb - 3 hafta Önce

Önce otobüs şöförlerini eğitime almak lazım. Devletin malıyla trafikte ne kural bilirler ne başkabişey. Sağdan vurup geçerler soldan vurup geçerler.

Suat
Suat - 2 hafta Önce

Keşke şoför olaydız da göreydiz

Sağlık personeli
Sağlık personeli - 2 hafta Önce

Hat ve servis münubuslerine aslında eğitim vermeleri lazım sarhoş gibi araba kullanıyorlar

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Şöförler yolcuyu insan yerine koymuyor elinde küçük bir bebek kadın otobüse bindi kartı yok diye Söför geri asagı indirdi hatta hakaret ederek bumu söförlük akşama kadar bedava 65 taşıyorsunuz bi kadın kucağında bebekle kartı yok diye asagı atmak ne demek eğitim şart belediye kendi şahsına otobüsleri aldı iyi yapmadı çünkü şöförler yolcuların umrunda değil maalesef

SIRADAKİ HABER

banner103