Elazığ Belediyesi’nin Denetim Raporunda Uygunsuz Bir Duruma Rastlanmadı

Elazığ Belediyesi Temmuz ayı toplantıları başladı. Toplantılarda denetim raporu, kent meydanı ve çok katlı otopark, 15 temmuz demokrasi meydan düzenlemesi ve deprem sürecinde getirilen su indirimi başta olmak üzere birçok konu görüşüldü.

Elazığ Belediyesi’nin Denetim Raporunda Uygunsuz Bir Duruma Rastlanmadı

Temmuz ayı Elazığ Belediye Meclisi toplandı. Şahin Şerifoğulları’nın başkanlık ettiği toplantı Elazığ Belediyesi’nin 2019 yılı gelir ve giderleri, hesap kayıt ve işlemleriyle ilgili denetim komisyonu inceleme raporu okunmasıyla başladı.

Denetim Raporu sonucunda, Uygunsuz bir duruma rastlanmadığı belirtildi. Daha sonra denetim raporu meclise okundu.

Toplantıların gündem maddelerinden olan Kent Meydanı ve çok katlı otopark işi için belediyeye ait olan arsaların kullanılarak yapılması veya intifa hakkının ve üst kullanım hakkı karşılığında en fazla 30 yıla kadar ihale edilmesi için meclis kararı istenirken; Meclis üyesi Behçet Susmaz, söz aldı.

15 Temmuz demokrasi meydan düzenlemesi ve çok katlı otopark işi içinse mülkiyeti belediyeye ait olan arsalar kullanılarak ihale edilmesi için gerekli meclis kararı alınması konusu görüşüldü. Konu, oy birliği ile kabul edildi.

Terminal binası yapımı ile ilgili gündem maddeleri gündemden çıkarılması konusu görüşülürken; Alpay Gökçe söz alarak yap işlet devret şeklinde değil; belediye eliyle yapılmasını istediklerini belirtirken, Belediye başkanı Şerifoğulları’da belediye eliyle yapılacağını söyledi. Maddenin gündemden çıkarılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Deprem sürecinde belediye tarafından getirilen su indiriminden faydalanamayan vatandaşlar için 31 Aralık 2020’ye kadar uzatılması maddesi oy birliği ile kabul edildi.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elazığ
Elazığ - 1 ay Önce

İmar planı imzalanacakti ne oldu beklemekten yorulduk

Ahmet Şimşek
Ahmet Şimşek - 1 ay Önce

Imar plani ne oldu. Verilen itiraz dilekcelerinin sonucu ne zaman bildirilecek. Blok nizam arsası küçük olanlari mağdur ediyor. Bitişik nizam olmazsa çok insan magdur olacak. Eğer gönül belediyeciliği ise insanlarin gönlünün alinmasi lazim.

Abdulselami
Abdulselami - 1 ay Önce

Uygunsuz bir duruma ratlanmamışmış susuzluktan başka rezalet varmı su akmıyor su su

Abdulselami
Abdulselami - 1 ay Önce

Uygunsuz bir duruma ratlanmamışmış susuzluktan başka rezalet varmı su akmıyor su su

Ömer
Ömer - 1 ay Önce

Bu belediyede bir halt olmaz hep rant dönüyor uyan elazığ uyan

SIRADAKİ HABER

banner7