ELAZIĞ'DA 15 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Elazığ’da "Geleceğe Nefes Ol" seferberliği kapsamında bugün 15 bin fidan toprakla buluşurken, ay sonuna kadar bu rakamın 223 bine ulaşacağı aktarıldı.

ELAZIĞ'DA 15 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın geçen sene başlattığı “Geleceğe Nefes Ol” seferberliği kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bugün Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan dikimi yapıldı.

Düzenlenen program Vali Erkaya Yırık'ın yanı sıra Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Orman Bölge Müdürü M. Salih Çetiner ile kurum müdürleri, STK temsilcileri ve çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

 Merkeze Bağlı Bağlarca Köyü’nde 100 dekar alana 15 bin adet fidanın dikiminin yapıldığı etkinlikte İl Müftüsü Selami Aydın bereket duası etti.

Kasım ayının ilk gününden itibaren başlatılan fidan seferberliği kapsamında şuana kadar 77 bin adet fidan dikimi yapıldığı, ay sonuna kadar ise bu rakamın 223 bin adete ulaşacağı aktarıldı.

YIRIK: GELECEĞİMİZE, ÇOCUKLARIMIZA VE HEPİMİZE BİR NEFES OLACAK

Gelecek nesillere daha yeşil bir alan bırakmak adına hayata geçirilen projeyi çok anlamlı bulduklarını belirten Vali Erkaya Yırık, “ Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde ağaçlandırma çalışması yoğun bir şekilde 11’inci ayın 11’inde 11 milyon ağaç toprakla buluşuyor çalışmasıyla yapılıyor. İnsanlarımız ağaçlandırma seferberliğindeler. Elbette ki yapılan güzel çalışmalar kendiliğinden olmuyor. İnsanlar olarak atalarımızdan aldığımız bu toprakları, emaneti en güzel ve yeşil haliyle çocuklarımıza bırakmak durumundayız. Aslında bu çalışmanın özü budur. 1-30 Kasım tarihleri arasında toplamda 223 bin fidanı günde 7 bin 700 fidan olmak üzere ‘Geleceğe Nefes’ projesi ile toprakla buluşturuyoruz. İnşallah, bu yaptığımız çalışmalarla geleceğimiz Elazığ’ımız daha yemyeşil olacaktır. Dünden daha iyi bir Elazığ bugün için söz konusu, yarın da bugünde daha iyi bir Elazığ olacak. Bu yaptığımız çalışmalarla bunu gerçekleştireceğiz. Memleketimizi yeşillendirme amacıyla çıkılan bu yolda Cumhurbaşkanımıza böyle bir yol açtığı için şükranlarımızı sunuyoruz. Bu yapılan çalışmalarla geleceğimize, çocuklarımıza ve hepimize bir nefes olacak” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
hüseyin
hüseyin - 2 yıl Önce

yahu ne zaman vazgeçeceksiniz çam dikmekten... badem,zeytin ,fındık ,fıstık,ceviz,beyaz alıç,menengiç(fıstık aşısından elazığda iyi verim alındı) vs gibi ekonomik değeri olan ağaç dikilmeli

selçuk
selçuk - 2 yıl Önce

emeği geçen herkesin eline sağlık.

tuncay
tuncay - 2 yıl Önce

neyse en azından ağaç dikin bari, şehri yönetemediğiniz ortada.

davut
davut - 2 yıl Önce

Su ve Orman birlikte Hayattır. Çok güzel bir etkinlik emeği geçenlere teşekkürler. Bu dönem okullarda ders yapılmıyor öğrenciler daha sık bu etkinliğe katılırlarsa çevre ve orman bilinci gelişen nesiller kazanılır

Elazığlı
Elazığlı - 2 yıl Önce

Emeyinize sağlık.Yanlız dikilen ağaçları yeşertmek esestır inşAllah sahipsiz bırakılmaz.

SIRADAKİ HABER

banner109