Elazığ'da 2 Mahallede Emsal Artışı Yapılacak

Elazığ belediye meclisi temmuz ayı toplantılarının üçüncü oturumunda alınan kararla, orta ve ağır hasarlı binalar için uygulanacak olan yüzde onluk emsal artırma Yıldızbağları ve Feyzi Çakmak mahallelerinde de uygulanacak.

Elazığ'da 2 Mahallede Emsal Artışı Yapılacak

Elazığ Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantıları üçüncü oturumuyla devam etti.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın başkanlık ettiği ikinci oturumda ilk olarak Feyzi Çakmak ve Yıldızbağları Mahallerine, depremden en fazla etkilenen ağır ve orta hasarlı konutlar için sağlanacak olan yüzde 10’luk emsal artırımından faydalanması ile ilgili gündem görüşüldü.

 

SALON ZAMAN ZAMAN GERİLDİ

Gündem maddesi ile ilgili MHP Meclis üyeleri, emsal artırma kararından şehrin bütün mahallelerinin faydalanması önerisini sundu. Taleple ilgili konuşan Başkan Şerifoğulları ise, “siyaset yapmayalım” dedi.

MHP’lilerin önerisine CHP Meclis Üyesi Murat Akkoç’tan tepki gelince, salon bir anda gerildi. Salonda sesler yükselince araya Başkan Şerifoğulları girdi.

 

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Konuşmaların ardından Yıldızbağları ve Feyziçakmak Mahallesi için emsal artırma kararı oylamaya sunulurken, yeni bir anlaşmazlık yaşandı. Gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edilerek, iki mahallede yüzde 10 emsal artırma teklifi kabul edildi.

Konuyla ilgili söz alan CHP’li Meclis Üyesi Cafer Yeşil, destek verenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan Ercan
Erkan Ercan - 1 ay Önce

Bu iki mahalleye verildi de aynı zafran ve yeni mahalle olarak geçen yerleri ayni bölgede olmalarına ragmen neden sayın meclis üyeleri ve belediye başkanı degerlendirmiyor oyu da feyzi çakmak ve yıldız mahallesinden alırsın 5 yıl çabuk biter sayi. Başkan ve seçilen meclis üyeleri seçimden sonra Elazığ'da ki halinizi de şimdiden görüyoruz

Ramazan top
Ramazan top - 1 ay Önce

Belediye yetkilileri depremde insanların mağduriyetini fazlasıyla görmüş olmalarına rağmen bu haklar hemen verilseydi daha iyi olmazmıydı belediye yönetmek ekip işidir Allah elazığın yardımcısı olsun

Cesur
Cesur - 1 ay Önce

İzzetpaşa camisinin dikinençıkan sokak ve dogu batı dogrultusundaki sokakta kilit taş sökülüp yenisi tekrar döşeniyor. Bu ne demek oluyor. Ne zaman kaldırım sök kaldırım değiş işinden kuttulacağız. Elazığ olarak değil ülke olarak o zaman düzelir bir şeyler ülkemizde inşAllah.

Ekrem uğur
Ekrem uğur - 1 ay Önce

Neden bütün şehir faydalanamıyor cevabı varmı

Ekrem
Ekrem - 1 ay Önce

2 mahallenin özelliği ne başkan değil yüzde 10 yüzde 100 de artırsan nafile çıkmaz ordan oy başkan

Barış
Barış - 1 ay Önce

Zaten bizden yani yıldızbağların dan oy çıkmaz. Ne mhp nede akp bizden oy beklemesinler

SIRADAKİ HABER

banner7