Elazığ'da Bir Köy Daha Karantinaya Alındı

Kovancılar ilçesine bağlı Okçular Köyü, koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle karantinaya alındı.

Elazığ'da Bir Köy Daha Karantinaya Alındı

Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına göre Elazığ’da çok yüksek riskli bölgelerin sayısı artarken ve şehir geneli kırmızıya bürünürken yeni bir karantina haberi geldi.

Kovancılar ilçesine bağlı Okçular köyünde koronavirüs vaka sayılarının artması nedeniyle köy ilçe hıfzıssıhha kurulunun kararıyla karantinaya alındı.

İLÇE HIFZISSIHHA MECLİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Kovancılar Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada; “İlçemize bağlı Okçular Köyünde vakaların artış göstermesi nedeniyle, hastalığın yayılmasını engellemek ve kamu sağlığını korumak amacıyla; ilçe hıfzıssıhha meclisinin 28.08.2020 tarihli ve 52 No’lu kararı gereği, 28.08.2020 günü saat 16.00 itibariyle 14 gün süre ile karantina altına alınmıştır” denildi.

Öte yandan 8 Mart 2010 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki depremden en çok etkilenen köylerin başında Okçular gelmişti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yorum23
Yorum23 - 2 yıl Önce

Önlem almazsan olacağı buydu şehri yönetenler hiçbir önlem almıyor haritaya bakıyorum şehrin her bölgesi riskli kısacası sahipsizlik bu şehrin kaderi

Yorumsuz23
Yorumsuz23 - 2 yıl Önce

Tedbirsizlik almis basini gidiyor herkes kendinden mesul kimi ayakta geciriyor diye covidli haliyle dugune gideni duydum bu millet iflah olmaz. Esnek calisma geldi ama saglik calisanlari muaf tutuldu.

m.i
m.i - 2 yıl Önce

net söylüyorum sahipsiz elazığ kaderine terk edildi hes uygulamasında her tarafı kırmızı şehrin dört bir yanı il yöneticeleri yeni önlem gerekmiyor mu maskesize ceza düğünler yasaklanmalı kamuoyu bilgi istiyor

Halis Kantarci
Halis Kantarci - 2 yıl Önce

Gereksiz buluyorum karantinaya şu an yazdır millet ne kadar vurse yakalansa o kadar iyi olur diye düşünüyorum
Çünku bu hastalığı şu an ben almışım çok kolay geçiyor
Yarın kış oldumu daha çok zor geçer çünkü insanı bu hastalık çok terletiyor kışın zaturrye çevire bilir onun için kim şimdi kaparsa vücudu alışır diye düşünüyorum

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109