Elazığ'da depremzedeler, “Ekmeği, suyu, elektriği veriyorlar, biz daha devletten ne isteyelim"

Elazığ’da geçici barınma merkezlerinde kalan ve her türlü yardımın sağlıklı bir şekilde kendilerine ulaştığını belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden depremzedeler, "Allah devlete zeval vermesin. Evimiz verilene kadar burada kalacağız. Allah’tan bu var. Olmasa bu soğukta nereye gideceğiz. Adamlar bir soba yerine 2 soba verdiler, ateş gibi oluyor. Devletimizden Allah razı olsun bu kadar insanı getirdi ve yerleştirdi. Ekmeğini, suyunu, elektriğini veriyor. Biz daha devletten ne isteyelim" dedi.

Elazığ'da depremzedeler, “Ekmeği, suyu, elektriği veriyorlar, biz daha devletten ne isteyelim"

24 Ocak'ta Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremden şehir şantiyeye dönerken, bin 500'den fazla aile ise geçici barınma merkezi olarak kurulan konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürüyor.

Bir taraftan konutların yapılarak depremzedelere teslim edilmeye başlandığı şehirde konteyner kentte kalan vatandaşlar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un," Yardım kolisi tam geliyor mu? Gelmiyor. Gelenin içinde de çoğunlukla biliyorum zamanı tarihi geçmiş ürünler var öyle değil mi? Hak mı böyle bir hak olur mu? Bunun için mi var devlet? Hepiniz, çoğunuz büyük bir çoğunluğunuz büyük bir kısmınız gittiniz AK Parti'ye oy verdiniz bunun için mi oy verdiniz" sözlerine açıklamaları ile cevap verdi.

ÇALKAN: CUMHURBAŞKANIMIZA LAF YOK. ADAM HAKKIYLA ÇALIŞIYOR

Doğukentte bulunan geçici barınma merkezinde kalan depremzedelerden Kadir Çalkan, “Cumhurbaşkanımıza laf yok. Adam hakkıyla çalışıyor. Devletimizden Allah razı olsun bu kadar insanları getirdi ve yerleştirdi. Ekmeğini, suyunu, elektriğini veriyor. Biz daha devletten ne isteyelim. Bazı insanlarımız atıyor. Allah için konuşacaksın. Bu kışın bu konteynerler olmasa çadırda kalınmazdı. Devletimize Allah zeval vermesin" dedi.

KAYA: GELEN YARDIMLARDAN BİZİ MAHRUM ETMİYORLAR

Devletten razı olduklarını dile getiren Hülya Kaya ise, “Gelen yardımlardan bizi mahrum etmiyorlar. Gelen erzaklar bozuk çıkmıyor. Kendilerini Allah’tan etmesinler” diye konuştu.

KARACAN: ALLAH RAZI OLSUN HER ŞEYİ DÖRT DÖRTLÜK VERİYORLAR

Bugüne kadar bozuk yardım kolisi görmediğini vurgulayan Nezahet Karacan da, “Asla bozuk bir şey göndermedik. Allah razı olsun her şeyi dört dörtlük veriyorlar. Ama insanlarımız nankör ona bir şey diyemem. Devlet bize bir ev vermiş oturuyoruz. Sıcak suyumuz, elektriğimiz var. İstediğimiz gibi kullanıyoruz. Daha bunun neresine yok diyelim ve nankörlük yapalım. Allah devletimizden bir kere değil bin kere razı olsun" ifadelerini kullandı.

DOĞAN: 2 SOBA VERDİLER İÇERİSİ ATEŞ GİBİ

4 defa yardım kolisi aldığını aktaran Abdullah Doğan, “Allah devlete zeval vermesin. Devlet daha ne yapsın. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Çadırda kalmaktansa en iyi yer burasıdır. Evimiz verilene kadar burada kalacağız. Allah’tan bu var. Olmasa bu soğukta nereye gideceğiz. Adamlar bir soba yerine 2 soba verdiler. İçerisi sıcak oluyor. Bazıları sıcak değil diyor. Valla içerisi ateş gibi. Doğrusunu konuşmak lazım. Allah devletten razı olsun. Bu kadar bize yardım etti biz daha ne isteyelim” diye kaydetti.

DOĞAN: DEVLETİMİZİN YAPTIĞINI HİÇBİR DEVLET YAPMADI

Yardım kolilerinin geldiğini ve bozuk olmadığını ifade eden Necla Doğan, “Kim söylüyor ise yalan söylüyor. Öyle bir şey yok. Allah devletten razı olsun. Bir senedir kim 1 kilo erzak aldı. Devletimizin yaptığını hiçbir devlet yapmadı. Daha ne yapsın” sözlerini kullandı.

Lise öğrencisi Zeynep Aleyna Erdem ise “Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisiyim. Burada bir sene boyunca kaldık internet sıkıntımız vardı. Bu sorunumuzu giderdikleri için teşekkür ediyorum. Buraya EBA sistemi kurdular. Gelen erzaklara baktık. Çünkü onları yiyoruz. Herhangi bir sıkıntısı yoktu” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail
ismail - 1 yıl Önce

Tam da kanal fırata ve Elazığ son habere yakışacak bir haber..tebrikler gerçek gazeteciler,tebrikler bebişler. (ironi yapıyorum)

Emre
Emre @ismail - 1 yıl Önce

Ekmeği, suyu, elektriği verilen insanların hallerini izleyin: https://youtu.be/GN3eyfzdegs?t=2978

Ekmek parasi
Ekmek parasi @ismail - 1 yıl Önce

Ekmek parasına yapıyorlar ortakları iş verenleri kimler nerede rantlari var bakmak lazım sonuçta

Kadir can
Kadir can - 1 yıl Önce

CHP Gürsel Erol Elazığ da AKP yide Elazığ medyasında sallıyor AKP dört vekili ve Elazığ medyası muhalefeti görünce ne yapacağını şaşırdı ilk seçim Elazığ AKP ye anladı dilden bir cevap verecektir
İnsanlar işsiz, yoksul, çaresiz, adamı olmayanın hali fena,
Deprem sonrası Orta Hasar saçmalığı ve Belediyenin geri çekme uygulaması ile vatandaş perişan

orhan
orhan - 1 yıl Önce

"Bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım" - Joseph Goebbels

Vay vay
Vay vay - 1 yıl Önce

Yaw arkadaş nasıl bir haber anlayışı bu nasıl muhalefet geldi bir şeyler oldu hemen yok ekmek elektrik veriliyor o zaman yıllarca kalın konteyner kentte bari yalan söylemeyin doğruları konuşun taraflı medya da işini iyi yapıyor helal olsun siz evinizde sıcak sıcak oturun bu arada kimse cumhurbaskanina ses edemez zaten sorun elazigin 4 vekilinde reis gelip kapı kapı dolaşmayacak zaten o görev verir ama bizim vekaletsizler beceremezler o mesele

Can23
Can23 - 1 yıl Önce

Oh harikaa hemen gidip akpye oy vereyim.

Bir gün
Bir gün @Can23 - 1 yıl Önce

Can 23 kimse senden oy istemiyor boş yapmayın

Elz23
Elz23 - 1 yıl Önce

Ha taam taam inandik.. bu haberin chp heyetinin ilimize gelmesinden dolayi sasirmis,telasla ve yandas sekilde yaptiginizi dusunmuyoruz.

Yunus
Yunus - 1 yıl Önce

Bu millette bu dilenme anlayışı olduktan sonra 10 yılda konutları yapmasalar kalır konteynerde... Kardeşim ev nerede onu sorun bi? 1 yıl geçti kaç tane teslim oldu %10 evine geçti mi? Yapılan evler kaç m²? O parayla o m² sizce tutarlı mı? Yok bunları sorgulamak yok medya da zaten bu tür haberleri yapsın çıkın bir meydanlarda vatandaş ne diyor? 2 saat canlı yayin yapın bakalım neler olacak?

Hahın Adamı
Hahın Adamı - 1 yıl Önce

Talimat gelmiş, haber yapılmış :) Çoğ komik yav


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109