banner83

Elazığ'da Depremzedeler Evlerinin Anahtarını Almanın Sevincini Yaşadı

Elazığ'da depremde evleri yıkılan ve isimleri kurayla belirlenen depremzedeler yeni evlerinin anahtarlarını aldı.

Elazığ'da Depremzedeler Evlerinin Anahtarını Almanın Sevincini Yaşadı

Elazığ'da depremde evleri yıkılan ve isimleri kurayla belirlenen depremzedeler yeni evlerinin anahtarlarını aldı.

24 Ocak'ta merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bölgede seferberlik ilan eden TOKİ, yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Cumhuriyet ve Bizmişen mahallelerinde depremzedeler için ayrılan 132 konutun kurayla belirlenen hak sahipleri evlerinin anahtarlarını almaya başladı.

Evleri teslim edilen depremzedeler, yeni bir hayata başlamanın mutluluğunu yaşıyor.

DÜŞMEZ: HAYATA YENİDEN BAĞLANDIM

Mustafa Paşa Mahallesi'nde depremde yıkılan Kalay Apartmanı enkazı altından 14 saat sonra arama kurtarma ekiplerince kurtarılan Nazmiye Düşmez de evini teslim aldı.

Enkaz altında 14 saat kaldığını anımsatan Düşmez, "Orada hayatın bittiğini hissediyorsunuz. Kurtulmam mucize, Allah'ın izniyle kurtuldum. Allah bir daha kimsenin başına vermesin. Herkese geçmiş olsun, zor bir meseleydi. Allah herkesten razı olsun. Evi çok sevdim, mutlu oldum. İnsanın evi olunca hayata yeniden bağlanma hissi duyuyor. Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Valimize, herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

GÜNEL: BİZE HUZUR GELDİ, DEPREMİ UNUTTUK

Depremzede Naci Günel de Abdullah Paşa Mahallesi'nde 2 evinin bulunduğu binanın ağır hasarlı olduğu için yıkıldığını aktardı.

"Allah devletimize zeval vermesin. Bu evleri bize verdi. Bize huzur geldi, depremi unuttuk." diyen Günel, anahtarını aldığı evi çok beğendiğini dile getirdi.

Günel, evlerin geri ödeme taksitlerinin sabit tutulmasını istediklerine değinerek, "Devletimiz büyüktür, inşallah bizi bu depremin acısından kurtaracak. Evlerimize yerleşeceğiz." ifadelerini kullandı.

ELÇERİ: ALLAH HERKESE NASİP ETSİN

Depremzede Ahmet Elçeri ise Mustafa Paşa Mahallesi'ndeki evi ve dükkanının ağır hasarlı olduğu için yıkıldığını dile getirerek, "Çocuklarımın evine sığınmıştım. Devlet bize bu imkanı tanıdı. Kurada bana çıktı. Çok sevinçliyim. Allah herkese nasip etsin, herkesin yardımcısı olsun." şeklinde konuştu.

Elçeri, depremin ardından devletin yaptığı çalışmalar için yetkililere teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullahpaşa
Abdullahpaşa - 1 ay Önce

TOKİ bu Projeyi Abdullahpaşa ya da yapsın

Mert
Mert - 1 ay Önce

Bir haber yapın bakalım bu evlere kaç tl karşılışı imza attılar.

Salih
Salih - 1 ay Önce

Yok bide bedava olacaktı,elbette bi bedeli olacak yüzde 40 'nı devlet karşılıyor,gerisini iki yıl ertelemeli faizsiz ödüyorsun.sonucta evlerimizi devlet yıkmadı bir çoğumuzunda deprem sigortası yok aslına bakarsan yasaya göre deprem sigortası olmayan evlerin zararını devlet karşılamak zorunda değil.

Tuğrul Çakmak
Tuğrul Çakmak @Salih - 1 ay Önce

O dediğin hiçbirşey cumhuriyet mah. tokide yok

Hakan Erdoğan
Hakan Erdoğan @Salih - 1 ay Önce

Bizim Dask var da noluyor? Sigorta şirketleri orta hasarlı evlerin hiçbirine para falan vermiyor. Ayrıca bu binaların denetimi niye adam gibi yapılmamış. Devlet bu binalar için geçmişte niye kentsel dönüşüm uygulamamış.? İllede ölmek ve sonrasında sürünmek mi gerekiyor? Lütfen biraz sorgulayın ve bir yerlere yalakalık yapmayın. Benim şehrim nerdeyse yok olmuş birileri hala yaranmışlık yapıyor. Ayıptır. Kim söylemiş tam olarak hatırlamıyorum ama" Bir ülkenin gelişmişlik seviyesini öğrenmek istiyorsanız, orada insanların hangi şekilde öldüğüne bakınız"

ümit
ümit @Salih - 1 ay Önce

kimsenin bedava verdiği felan yok salih bey..devlet deprem öncesi fahiş fiyata sattığı evleri deprem mağdurlarına üfe-tüfe uygulayarak ve hemen ödemeye başlayarak verecek..

ümit
ümit - 1 ay Önce

kimsenin bedava verdiği felan yok ..devlet deprem öncesi fahiş fiyata 350 bine sattığı evleri deprem mağdurlarına üfe-tüfe uygulayarak ve hemen ödemeye başlayarak verecek..nerede dpremzedenin mağduriyetini gidermek..Toki kendi evlerini bize aynı şartlarda aynı fiyata sattı..Hatta 240 ay vadeli satarak daha fazla mağdur etti.

Emre
Emre - 1 ay Önce

Bu proje heryere yapılır.

Ömer yilmaz
Ömer yilmaz - 1 ay Önce

Bedeva degil parayla


SIRADAKİ HABER

banner7

banner47