Elazığ'da Gece Yarısı Deprem

Elazığ’da saat 03.48’de 3.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Elazığ'da Gece Yarısı Deprem

Elazığ’da merkez üssü Sivrice ilçesinde saat 03.48’de 3.5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Deprem yerin 6 kilometre altında oldu.

Depremin merkez üssü Sivrice Alıncık Köyü olarak açıklandı

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 04:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 1 ay Önce

Artık olan oldu. Şimdi acilen şehrin imar planı değiştirilmelidir. Yüksek kar binalar yapılmamalıdır. Mustafa paşa mahallesi boşaltılmalı çok hasarlı binalar yıkılarak en fazla üç kat izni verilmelidir. Deprem düşük ivmeli olduğundan hasar az olmuştur

Ömer AĞIR
Ömer AĞIR @Ethem Gülbay - 1 ay Önce

düşük ivmeli ne anlama geliyor Ethem Bey.

Uğur
Uğur - 1 ay Önce

Ethem bey, siz inşaat mühendisi olarak yıkılan binada kullanılan malzeme miktar ve kalitesizliğinden neden bahsetmiyorsunuz, kafayı takmışsınız yüksek kata böyle konuşa konuşa Elazığ köy yaptınız. Malatya’yı örnek alın.

Kenan
Kenan - 1 ay Önce

Zemine göre proje yapar İnşaat mühendisliğini harfiyen uygularsan hiç bir bina yıkılmaz. Yıkılan binalar zaten 4-5 katlı, Elazığ 1-2 katlı köy evleri mi olsun.

Yusuf
Yusuf - 1 ay Önce

Gidin yakın komşu Malatya’ya , Diyarbakır’a bakın 10- 15 katlı yüksek binalardan sitelerden modern şehir oluşturmuşlar. Elazığ köreltenler kata kafayı takanlar.

Adnan
Adnan - 1 ay Önce

Saygın bilim adamı deprem vakfı başkanı Prof Dr Erdik hoca ne diyor; her zeminde her kat yapılır ve yakılmaz yeterki projeyi ve mühendisliği harfiyen uygula hiç bir bina yıkılmaz , diyor.

Mevlit
Mevlit - 1 ay Önce

Yıkılan binaların ;olmayan temeli,kullanılan çimentosu ,bozuk kumu,olmayan Demir’i ,hiç uygulanmayan mühendisliği ulusal basında.

SIRADAKİ HABER

banner7