Elazığ'da Gökyüzünde Sıralı Yıldızlar Görüldü

Elazığ’da gökyüzünde sıralı halde yıldızlar görüldü. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı çıplak gözle görüle bilen gizemli yıldızları paylaştı.

Elazığ'da Gökyüzünde Sıralı Yıldızlar Görüldü

Elazığ’da gökyüzüne bakınca sıralı halde yıldızları gören vatandaşlar fotoğraf makinelerine sarıldı. Elazığ’da görülen sıralı haldeki yıldızlar Türkiye’nin diğer şehirlerinden de görüldü.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi'nden yapılan açıklamada, söz konusu sıralı ışıkların Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX firmasının uzaya gönderdiği ve Starlink adı verilen uydulara ait olduğu vurgulandı.

Starlink Uydu Ağı projesi kapsamındaki uzaya gönderilen uyduların yerleştirme işlemlerinin yapıldığı, söz konusu ışıkların ise bu uyduların güneş panellerinde yaşanan parlamalardan kaynaklandığı belirtildi.

Olayın Tübitak Ulusal Gözlemevi'nde bulunan gökyüzü kamerası ile görüntülendiğin de altı çizilirken, o anlara ilişkin görsel paylaşıldı.

VİDEO

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bahri Emir Atlan
Bahri Emir Atlan - 2 ay Önce

Ben ulukentte oturuyorum özellikle bu ışıkların harputun ordan geldiğini gördüm

Space x uyduları
Space x uyduları - 2 ay Önce

Elon mask ın uyduları olduğu bilinmeseydi. Elazığ'da bunu görenler ve duyanlar ne efsaneler üretirlerdi..

Ali Haydar
Ali Haydar - 2 ay Önce

Bu kefere yeryüzü yetmedi ,şimdide gökyüzünü mü ele geçirmek peşinde.Aşı ile birlikte ortaya çıktığına göre ,şeytani bir plan olmasın.Eger bir amacı olmazsa katrilyonlar harcanır mı,dersiniz?Bakalım göreceğiz!

SIRADAKİ HABER

banner103