Elazığ'da Hak Sahipliği Süreci Devam Ediyor

Elazığ'da depremde hasar alan yapılarla ilgili hak sahipliği başvuru süreci 17 noktada devam ediyor.

Elazığ'da Hak Sahipliği Süreci Devam Ediyor

13 Ağustos tarihinde sona erecek olan başvurular, kentte belirlenen okullar, geçici barınma merkezleri ile eski devlet hastanesinden oluşan 14 nokta ile Sivrice, Maden ve Baskil ilçeleri hükümet konaklarında oluşturulan toplam 17 müracaat ofisinde yapılıyor.

Korona virüs salgını sürecinin devam etmesi nedeniyle yoğunluk oluşmaması için başvurular, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre alınıyor.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat kurt
Murat kurt - 11 ay Önce

Kimsede demiyor ki aga hak sahipliği nedir böyle saçma iş olurmu

Kürşat
Kürşat - 11 ay Önce

Hak sahipligi belgesi;Ağır ve orta hasarlı daire sahiplerinin mahkemeye müracaat, AFAD tarafından afetzede olup ağır hasarlı yıkılmış veya yıkılacak(Devlet tarafından)binalarda oturanlara diledikleri takdirde hayatını kolaylastirmak icin daire,orta hasarlilara da mahkemeye müracaat için devletçe hak sahibi oldugunun belgesi yerine geçen resmi evrak tır.istemeyenler,bu iki hakkı kaybetmiş olacaklardır.Hak sahipliği belgeleri müracaatları daha devam ediyor,bu belge için tapu fotokopisi,kimlik fotokopisi ile müracaat edilecek,ayrıca kira yardımı icin kalan 6000 tl.icin ise kiraya çıktığın adresi nüfustan kaydettirip,kira kontratı yapıp suretini AFAD ofisine teslim edip form doldurup imzalayacak ki ödeme yapilabilsin.Orta hasarlilar için ise 5000 tl.taşınma yardımından başka ödeme yok.Hepsi bu ,Devlet yerine ben aciklayayim da öğrenen diğer gardaslara aktarsın.Vesselam.

Sergen karataş
Sergen karataş - 11 ay Önce

Hak sahibi olmama rağmen ikinci ödemeyi neden alamıyorum. Ben eşyalarımı zorla kurtardım ve zorla bir bodrum bulup esyalarımı oraya bıraktım. Şimdi kalkmış kira kontratı isteniyor bune saçmalık soylermısınız. Ben cocuğumun yakınlarının yanında kalıyorum kiralık ev tutmadım. SAYIN VALİMİZ TÜN YETKİLİ KIMSE BUNA ÇÖZÜM BULMALI HERKES KÖYÜNE BAHÇESİNE GÖTÜRDÜ EŞYALARINI. O PARA ELAZIĞIN HAKKI VATANDAŞIN HAKKI. SAYIN VALİMİZ DUYUN SESİMİZİ.

Vatandaş
Vatandaş - 11 ay Önce

Kira yardımı için başvurular başladı mı acaba?

SIRADAKİ HABER

banner103