Elazığ'da Meydanlardaki Banklar Kaldırılıyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında Elazığ’da vatandaşların yeteri kadar tedbir almadığını, meydanlardaki bankların kaldırılması gerektiğine dair yapmış olduğumuz haberin ardından Elazığ Belediyesi hızlı bir şekilde harekete geçti ve bankları kaldırmaya başladı.

Elazığ'da Meydanlardaki Banklar Kaldırılıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı ciddi tedbirler alınmasına rağmen Elazığ’daki vatandaşların meydanlarda yoğun bir şekilde bulundukları ve meydanlardaki bankların kaldırılması gerektiği haberimizin ardından Elazığ Belediyesi ekipleri bankları kaldırma kararı aldı.

Elazığ Belediyesi yeni tip Koronavirüs (COVID 19) salgınının Türkiye'de de görülmesinin ardından halk sağlığını korumak adına önlem amaçlı çalışmalarını sürdürüyor.

BANKLAR TEK TEK SÖKÜLDÜ

Yürütülen çalışmalar doğrultusunda, ekipler tarafından insanların yoğun olarak kullandıkları 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Ahmet Aytar Meydanı ile Öğretmenevi önündeki banklar kaldırıldı. Bazı noktalardaki banklara ise uyarı levhaları yerleştirildi.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DA YAPILIYOR

Öte yandan Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Elazığ Belediyesi toplu ulaşım araçları, cadde ve sokaklar, meydanlar, parklar, otobüs durakları, çocuk oyun alanları gibi insanların toplu olarak kullandıkları alanlarda düzenli periyotlarla temizlik ve dezenfekte çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Ekipler çalışmaları kapsamında eczanelerde de dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriyor.

ŞERİFOĞULLARI: EVDEN ÇIKMAYALIM

65 yaş üstü vatandaşlara “Hem kendi sağlığınız, hem de toplum sağlığı için evden çıkmayınız.” çağrısını yenileyen Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “'Tüm dünyayı etkisine alan Korona virüs salgınıyla ülke olarak verdiğimiz topyekûn mücadeleye hep birlikte sahip çıkalım. Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına evden çıkmayalım, lütfen toplu alanlardan uzak duralım. Toplum olarak Sağlık Bakanlığımızın uyarıları doğrultusunda alacağımız önlemlerle bu zor günleri atlatacağız.” dedi.

banner73
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin Çelik
Selahattin Çelik - 3 ay Önce

Siz sökün evden sandalye getırıp otururlar

Taner yılgan
Taner yılgan - 3 ay Önce

Birde sürsürüde Ataşehirde bazı sk.su kesintisi var bunu çözseniz...İnsanlar temizlenmeye su bulamıyorlar...değil corana

Nurettin sorgucu
Nurettin sorgucu - 3 ay Önce

Devletin bu kadar iş güç içindeyken bu kadar duyarsız olmasaydınız da ekstradan iş çıkarmasaydınız canınızı çıkardı...

SIRADAKİ HABER

banner7