Elazığ'da Noterlerde Yaşanan Yoğunluk Devam Ediyor

Elazığ’da noter sayısının 4 olması nedeniyle noterlerde yaşanan yoğunluk her geçen gün artıyor. Bazı zamanlarda işlemlerini halledemeden noterlerden ayrılan vatandaşlar, Elazığ’a biran önce yeni bir noter yapılmasını talep ediyor.

Elazığ'da Noterlerde Yaşanan Yoğunluk Devam Ediyor

Elazığ’ın en büyük problemlerinden biri olan şehirde hizmet veren 4 noterin önünde oluşan kuyruklar, yeni noter ihtiyacını gündemde tutmaya devam ediyor.

Noterler de oluşan uzun kuyruklar pandemi süreci boyunca tartışmalara neden olurken, yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar bazen işlemlerini halledemeden noterden ayrılmak zorunda kalıyor.

YAŞANAN YOĞUNLUK, TEPKİLERE NEDEN OLUYOR

Elazığ’ın talebine karşılık vermeyen noter sayısının artırılmasını talep eden vatandaşlar, noterlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle ciddi zaman kayıpları yaşadıklarını ifade ediyor.

5. NOTERLİK AÇILACAK DENİLMİŞTİ, AMA AÇILMADI

Süreç içerisinde Elazığ’da 5. Noter açılması için girişimler olsa da vatandaşın beklentisi henüz gerçekleşmedi.

En son Ağustos 2020 tarihinde biri girişimde bulunulmuş Elazığ’a 5. Noter açılacağı ifade edilmiş ancak geçen bir yılın ardından halen Elazığ yeni noterine kavuşamadı.

Elazığ’daki mevcut noterlerde yaşanan yoğunluk gün geçtikçe artarken, yeni noterin neden açılmadığı sorusunun cevabı bulunamadı.

Öte yandan hem nüfusu hem de iş yoğunluğu Elazığ’dan daha az olan komşu şehrimiz Bingöl’de 7 noterin hizmet verdiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 11:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 1 hafta Önce

Bingöl gibi bı yerde 7 tane var Elazığ gerçekten sahipsiz

Remzi
Remzi - 1 hafta Önce

Çok şükür zenginiz elazığ olarak ev araba arsa al sat işimiz çoktur devletimiz noterleri artısın hatta nöbetçi koysun akşamları ezzane gibi

Hilmi
Hilmi - 1 hafta Önce

Sivrice İlçesinde noter yok

Araba
Araba - 1 hafta Önce

Elazığda herkes araba alıp sattığı icin şehrin hepsi alsatcı maliyeyı göreve davet edıyoömmmmm

Aytemur
Aytemur - 1 hafta Önce

Milenyum, internet çağında yaşıyoruz teknoloji siha İHA insansız hava araçları ama gel gör ki Elazigada kuyruklar bitmiyor Neden bu işkence? Gerçekten akıl tutulması olsa gerek... Bingöl merkezde 7 tane noter var elazığa 10 tane bile az

Kenan karabulut
Kenan karabulut - 1 hafta Önce

Rezillik

Kenan karabulut
Kenan karabulut - 1 hafta Önce

Rezillik

SIRADAKİ HABER

banner103