Elazığ'da Vaka Artışı Devam Ediyor

Elazığ’da koronavirüs vaka sayısında artış etkisini sürdürüyor. Şehirde resmi vaka sayısı açıklanmazken, Sağlık Bakanlığı verilerine göre Elazığ’daki yoğunluk haritası kırmızılaşmaya devam ediyor.

Elazığ'da Vaka Artışı Devam Ediyor

Normalleşmeyle birlikte vatandaşlarda oluşan rehavet Elazığ’da vaka artışına neden oldu.

Özellikle normalleşme döneminin başladığı 1 Haziran’dan itibaren tedbirlerin yeterince uygulanmadığı Elazığ’daki vaka artışı, Sağlık Bakanlığının vakaların bulunduğu bölgeleri gösteren ‘Hayat Eve Sığar’ (HES) uygulamasındaki haritaya da yansıdı.

ELAZIĞ’DA RİSKLİ ALALARDA CİDDİ ARTIŞ YAŞANDI

14 Mayıs ve 5 Eylül tarihlerinde alınan iki harita görüntüsü, durumun ciddiyetini gözler önüne serdi.

Tedbirlerin Elazığ’da yoğun bir şekilde uygulandığı 14 Mayıs tarihindeki haritada Elazığ’da yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı riskli bölgeler hiç yoktu.

Geçen yaklaşık beş aylık süreçte Elazığ’da kırmızı bölgeler oldukça arttı. Koronavirüs yoğunluğunun genelde insan sirkülasyonunun fazla olduğu bölgelerde görüldü.

Elazığ şehir merkezinde neredeyse risksiz alanın kalmadığı görülüyor.

Öte yandan sadece haritada değil hastanelerden gelen bilgiler de şehirdeki vaka sayısında ciddi bir artış olduğunu gözler önüne seriyor.

UZMANLAR ELAZIĞ’I UYARIYOR

Haritayı yorumlayan uzmanlar; Elazığ’da vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına ciddi anlamda riayet etmeleri gerektiğini belirterek şehir genelinde denetimlerin de artırılması gerektiğini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 17:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kapatılan Hastaneler Açılsın
Kapatılan Hastaneler Açılsın - 2 yıl Önce

Elazığ sa sağlık sistemi çok kötü durumda, Şehir Hastanesinde ambulans ile giden hastalar bile bekletiliyor. Doktorlar hastaya yetişemiyor. Elazığ da acilen Kapatılan Hastanelerden biri Pandemi Hastanesi yapılmalı gün geçtikçe tablo çok ağırlaşıyor

.
. @Kapatılan Hastaneler Açılsın - 2 yıl Önce

Hastane için malzeme gerekiyor. Kapıyı açınca hastane açılmıyor.

NeyseNe
NeyseNe - 2 yıl Önce

Gunluk elazigda pozitif hasta sayisi 1000 in ustunde bence. Hastahaneler tiklim tiklim. Bide eskisi gibi ilgide yok sosyal bagisikliga donulmus durumda gordugum kadariyla. Dimkat edin bende covid im. Pis bir hastalik.

Lan zırto
Lan zırto @NeyseNe - 2 yıl Önce

Günlük bin test yapılmıyor. Nasıl binin üstünde vaka çıkıyor.

Hursit
Hursit - 2 yıl Önce

Bu yazilanlar muhalefetin isleri.Iktidari kotu gosterme gayreti,Elazig depreminden sonra verilen paralayapilanbedava evler,ne hastaneleri dolu,herkes keyfine hastaneye gidiyor.Hastalik yok edkiyi unutmayin.buzdolabi camasir makinasi hatta ambulan mivardi.Simdi hersey cok iyi uvam ekonomi kim ac acikta.Yurt disina dunyanin yardimini yaptik.

Ogün
Ogün @Hursit - 2 yıl Önce

Mustafa Bey, Hurşit Bey "ironi" yapmış. Anladınız sanırım. Yoksa yapmamış mı? Gerçek olamaz!

Mustafa
Mustafa @Hursit - 2 yıl Önce

Senin gibi embesiller var oldulça bu virüs de bitmez yalayın bakalım ne olacak sonunuz.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109