Elazığ'da Vefalı Öğretmen Eğitimi, İnternet Çeken Tepeye Taşıdı

Köyünde internet çekmeyince, internetin çektiği tepelik alanı keşfeden 44 yaşındaki 2 çocuk babası Tarih Öğretmeni online olarak öğrencilerine ders vermeye başladı

Elazığ'da Vefalı Öğretmen Eğitimi, İnternet Çeken Tepeye Taşıdı

Elazığ’da köyünde yaşayan tarih öğretmeni Alparslan Alemdaroğlu, internet çekmediği için evinden 1 kilometre uzaklıktaki tepede öğrencilerine online eğitim vererek örnek oldu.

Kentte Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni evli ve 2 çocuk babası Alparslan Alemdaroğlu (44), Covid-19 salgını sürecinde merkeze bağlı Hıdırbaba köyündeki evinde yaşıyor.  Bu süreçte öğrencilerine ders vermeyi ihmal etmeyen ve 12. sınıfta olanları YKS'ye hazırlayan öğretmen Alemdaroğlu, köyünde internet çekmeyince farklı bir çözüm buldu. Ders saatleri öncesi bilgisayarı, masası ve tahtasını alarak köyde internetin çektiği tepeyi keşfeden Alemdaroğlu, burada online ders vermeye başladı. Öğrencilerinden de olumlu dönüş alan öğretmen Alemderoğlu, kendi düşüncesinin insanın kendi öğretmeninin daha etkili olduğunu yönünde olduğunu aktardı.

OKUL HER YERDİR SIRASINDA BİR ORMAN, SIRASINDA DAĞ BAŞI

Vefalı öğretmen bu hareketi ile Hababam Sınıfı filmindeki Mahmut Hoca'nın ünlü repliğini akıllara getirdi “Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Sırasında bir orman, sırasında dağ başı. Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur.”

  EVİNE 1 KİLOMETRE UZAKTA TEPEDE DERS YAPIYOR

  Korona virüs  salgınından sonra ailesi ile birlikte köyüne geldiğini anımsatan öğretmen Alparslan Alemdaroğlu, "Köydeki evimde internet çekmiyor. Ders zamanlarında Elazığ’a gidiyordum. Daha sonra bende şöyle bir fikir oluştu,köyüme yakın bir noktada internet çekerse diye araştırdım. Evime yaklaşık bir kilometre uzaklıkta bir tepe buldum. Bu yüksek noktada internet çekiyor. Bu nedenle bu nokta da ders yapmaya başladım”dedi.

  "BU SÜREÇTE ÜZERİME DÜŞEN HER ŞEYİ YAPMA GAYRETİNDEYİM"

  Amacının öğrencilere hizmet olduğunu aktaran Alemdaroğlu, "Eğitimin aksamaması için her nerede olursa olsun öğretmen olarak hizmet vermektir. Üzerime düşen bu süreçte her şeyi yapma gayretindeyim. Bu salgın sürecinde de bu şekilde sürdürmeyi düşünüyorum. Öğrencilerimden de olumlu dönüşler aldım. 12’nci sınıf öğrencilerime, özellikle YKS’ye  hazırlık noktasında eğitim veriyorum, gruplarımız var, oradan soru paylaşıyorum. Elimden geldikçe kısa videolar çekip paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

  "ÖĞRENCİLERİN KENDİ ÖĞRETMENLERİ DAHA ETKİLİ"

  Süreçte izlenimlerini de paylaşan Alemdaroğlu, "Öğrenciler çeşitli sosyal medyalarda video izliyorlar.  Ama ben insanın kendi öğretmeninin daha etkili olduğunu düşünüyorum. Öğrenci kendi öğretmeninin kendi dilinden daha iyi anlıyor. Bu salgın sürecini bir tatil süreci değildir. Eğitim beşikten mezara kadar devam ediyor. Öğrencilerimizin bu salgın sürecini kayıp olarak görmemeli ve derslerden kopmamaları gerekiyor. Devletimizin verdiği imkanlar doğrultusunda EBA üzerinden derslerini takip etmelerini istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Video:

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 16:56
banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnternet
İnternet - 13 ay Önce

Tüm operatörleri göreve davet ediyorum,Elazığ merkez Hıdırbaba köyünde internet ve cep telefonu çekmiyor,lütfen bir baz istasyonu kurun

SIRADAKİ HABER

banner103