Elazığ'da Yağmur Nedeniyle Caddeler Trafiğe Kapandı

Elazığ’da akşam saatlerinde başlayan yağmur zaman zaman doluya dönüştü. Elazığ şehir merkezinde yine bilindik görüntüler yaşandı. İftara dakikalar kala yollar trafiğe kapandı AVM’leri su bastı. Elazığlılar yaşananlara isyan etti.

Elazığ'da Yağmur Nedeniyle Caddeler Trafiğe Kapandı

Elazığ akşam saatlerinde beklenildiği gibi yağmurun etkisi altında kaldı.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Pazar gününe dikkat çekmiş ve sağanak yağış beklenildiğini duyurmuştu. Denilen oldu ve Elazığ akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışın etkisi altına kaldı. Kısa süre içerisinde yollar yine göle döndü sürücüler büyük zorluk yaşadı.

SÜRÜCÜLER BÜYÜK ZORLUK YAŞADI

Elazığ şehir merkezinin genelinde yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Malatya yolunda yine bilindik o manzara yaşandı. İftara dakikalar kala Malatya Yolu’nun bir kısmı tek şeritle kullanılabildi. Bir kısmı ise trafik polisleri tarafından tamamen ulaşıma kapandı. Elazığlılar iftara dakikalar kala kapanan yollar nedeniyle zorluk yaşadı.

MALATYA YOLU TRAFİĞE KAPANDI

Elazığ Belediye binasının önünden başlayan sel suları neredeyse Malatya yolunun tamamını kapladı. AVM’nin önünde biriken sular nedeniyle vatandaşlar dışarı çıkamadı. Yol boyunca sel suları etkisini gösterdi. Tofaş kavşağına gelindiğinde ise trafik polisleri tarafından yol tamamen kapatıldı. Polisler, araçların sel sularıyla kapanan Malatya yönüne doğru gitmesine izin vermedi.

AVM’LERİ SU BASTI

Yağmur nedeniyle Elazığ Şehir Merkezi’ndeki en büyük AVM’yi de su bastı. AVM içerisinde bulunan vatandaşlar ne dışarıya çıkabildi ne de bodrum katlara ine bildi. AVM çalışanları su basan katlarda çalışma yaparak yağmur sularını AVM’den temizlemeye çalıştı.

ŞEHİR MERKEZİNDE YAYALAR ZOR ANLAR YAŞADI

Şehrin birçok noktasında aynı sorun yaşandı. Gazi Caddesi’nde vatandaşlar bir kaldırımdan diğer kaldırıma geçemezken trafik uzun süre kilitlendi. Ara sokaklar da sel sularından nasibini aldı. İftar vakti evlerine gitmek isteyen Elazığlılar karşıdan karşıya geçmedi. Şehir merkezinde de bir çok dükkanı su bastı. Dükkan sahipleri kendi imkanlarıyla dükkanlarından suyu temizlemeye çalıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

alt yapı olmazsa sahip bir elazığ olursa çalışmayan bir belediye olursa olacagı budur.her daimde böyle olacak adam seçerken biraz dikkat

elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

bende senin dümbük sende belli belediye çalışan iyi bir yalakasın herhalde itogluit dümbük şerefsiz.adi köpekkkkkkkkkkk

Metin
Metin @elazığlı - 3 yıl Önce

Taşarondan torpille kadroya geçirilmiş Palulu tosunlardan biri olduğu belli

Aynıtas aynıhamam
Aynıtas aynıhamam - 3 yıl Önce

Ataşehir mahallesinde yagmurunda etkısı ıle kanalızasyon taştı ve mahallede kı koku tum bolgeyı sardı.Eskıden yapılan altyapıdan zıyade yenı acılan mahallede bunu yasamak altyapının olmadıgını gosterıyor cıcek ekmeyı bıraknsehrın altyapısını duzeltın

Şemsi
Şemsi - 3 yıl Önce

Bu memlekete müstehak,

elazığlı
elazığlı - 3 yıl Önce

gelen agam gidene paşam senin gibi yalakalar yüzünden bu memleket bu halde işte eşşekoglu eşşek dümbük

Mert
Mert - 3 yıl Önce

Elazığ Belediyesi, geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardığı "Yağmur Yağdığında Otomatik Olarak Baraja Dönüşebilen Çılgın Alt Geçit" projesinden sonra, bugün de halkı "Yağmur çok güzel, sen de gelsene" sloganıyla sokaklara davet etti. :-)

Harput
Harput - 3 yıl Önce

Elazığlı rumuzu ile yorum yapan dengesiz gerzek kişi. Daha iyisini yapmaya maçan yetiyorsa 2019 seçimlerinde aday olmazsan senin beynin otuna s....

Şükür
Şükür - 3 yıl Önce

Haşa sümme haşa, nerdeyse Allah la kavga edeceksiniz niye bu kadar yağmur yağdırdın diye akıllı olun isyan etmeyin. Rahmet bu selde olacak taşkında. Kıçınızın şeyiyle boyunuzdan büyük işlerle uğraşmayın.

Mert
Mert @Şükür - 3 yıl Önce

Allah akıl ve mantık vermiş. Kullanmasını bileceksin. Her şeyin bir yolu yordamı var. Gelişmiş ülkelerde neden böyle şeyler olmuyor, oralarda yağmur yağmıyor mu sanıyorsunuz? Sen işini layıkıyla yapma, hizmet etme, sonra Allah'a bağla. İslam dininde böyle bir şey söz konusu değil. Örneğin şu Park Yirmiüç denen uyduruk yapı. Daha açıldığı ilk günlerde de yağmur suyu basmıştı orayı. Tavanı çökmüştü. Her yeri dökülüyor. Uyduruk yaparsan yağmur suyu da girer, çatısı da çöker. O kadar para verip bir işe giriyorsun, adam akıllı bir işi layıkıyla yapamıyorsun, gerçekten ilginç. Öte yandan, sen alt yapını ve yollarını adam akıllı yapmazsan böyle olur. Ve son olarak, Elazığ ahalisi iş bilmez kişileri seçtiği sürece kalitesiz yaşam sürmeye layıktır.


SIRADAKİ HABER

banner103